Presunúť na hlavný obsah

28-dňová výzva na premenu vášho brucha: Spaľovač brušného tuku, ktorý zaberá najrýchlejšie

Fitness

Tí, ktorým sa to podarilo za necelé 4 týždne sa zhodujú na jednom – najviac im v tom pomohol tento cvik. Vysvetlíme, ako a prečo.

Málokto vie, že brucho dokážete relatívne rýchlo premeniť. Stačí upraviť stravu večer, ale najmä – pomôcť vám môže tento cvik. Plank alebo doska je pritom známy, no pokiaľ ho sami nevyskúšate na vlastnej koži, nepochopíte. Tento cvik nie je zdanlivo taký jednoduchý, ako vyzerá.

Prečítajte si: 6 odporúčaní fitnes trénera ako sa zbaviť zavodneného tela: Prebytok soli výrazne pridáva na hmotnosti

Najúžasnejší spaľovač tuku na bruchu sa volá plank 

Ide o cvik, pri ktorom rozpálite brucho najviac ako len môžete. Musíte sa dať do polohy ako pri vykonávaní klasických kľukov. Pokrčte ruky a lakťami sa oprite o podložku. Lakte by mali byť v rovnakej šírke ako ramená. Potom vyrovnajte a spevnite celé telo. V tejto polohe sa snažte vydržať čo najdlhšie a nesnažte sa klamať samých seba. 

Klasický plank ako plank s vystretými rukami, ale aj plank na lakťoch. Variáciou môže byť tiež bočný plank alebo plank so striedavým zdvíhaním nôh. O niečo náročnejší je plank s o striedavým priťahovaním nôh, resp. kolien k lakťom. Za vyskúšanie stojí tiež plank so striedavým upažovaním alebo zdvíhaním rúk.

Neprehliadnite: Najbohatšie potraviny na vlákninu: Keď začleníte do jedálnička toto, vaše telo prejde očistou


VIDEO: Plank a niekoľko jeho variácií, vďaka ktorým zmeníte telo na super telo

Úbytok cm v páse: 7 cm

„Plank som poznala, no úprimne, nikdy som ho neaplikovala. Vždy som robila len kardio a veru, márne (asi dva roky, pozn.redakcie). Plank som najskôr urobila len 20 sekúnd, no každý druhý deň som ho navyšovala. Cvičím len 20 minút štyrikrát týždenne a prvé zmeny na bruchu som videla už po desiatich dňoch.“ Barbora (28)

Mohlo by vás zaujímať: 30-minútové cvičenie na spaľovanie tukov: Tento typ chudnutia vás donúti neulievať sa a výsledok stojí za to!

Úbytok cm v páse: 5 cm

„Tento cvik poznám veľmi dobre. Najskôr, keď som ho skúsila, vydržala som maximálne 30 sekúnd (je totiž dôležité robiť ho správne a vtedy to bolí). Dnes vydržím minútu a nedám naň dopustiť. Hoci som na bruchu mala ešte tuk, už po týždni som videla, ako sa mi brucho rysuje! To ma presvedčilo zotrvať.“ Klára (26)

Úbytok cm v páse: 3 cm

„S týmto cvikom som začala len nedávno a musím povedať, že je lepší než akékoľvek brušáky. Nevydržím síce dlho, len okolo minúty a pol, ale plank sa snažím variovať, takže je vždy ťažší. Po troch týždňoch som schudla v páse 3 cm, ale vizuálne je rozdiel oveľa väčší. Tvaruje sa mi totiž osí pás.“ Bea (31)

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus