Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 potravín do vášho smoothie nepridávajte: Práve kvôli nim priberáte na váhe

Chudnutie a diéty

Smoothie sa stalo obľúbenou súčasťou jedálnička ľudí, ktorí sa snažia zdravo žiť a popritom schudnúť. Na niektoré potraviny si však napriek tomu dajte pozor.

Pokiaľ chcete z vášho smoothie vyťažiť čo najviac, nezabúdajte hlavne na fakt, že menej je viac. Tieto potraviny spravia z vášho smoothie kalorickú bombu. 

Mohlo by vás zaujímať: Bielkoviny, ktoré zaháňajú hlad a odbúravajú tuky: Bez nich nemôžete schudnúť a tu sú dôvody, prečo

Surová červená repa

Hoci je repa sama o sebe zdravou potravinou, surovú ju do smoothie nepridávajte. V surovej verzii je ťažšie stráviteľná a tak vášmu žalúdku skôr ublíži ako pomôže. Ak repa, tak jedine tepelne upravená.

 

A post shared by @FoodBEAT (@localfoodbeat) on

Ochutený nízkotučný jogurt

Aj keď sa môže zdať, že malé množstvo ovocného jogurtu neublíži, budete prekvapení. Práve na úkor nízkeho obsahu tuku, je v ochutenom jogurte vyšší obsah cukrov. Pre vaše dobro túto potravinu vymeňte za malú lyžicu medu.

Sušené ovocie

Ako maškrta namiesto sladkostí je sušené ovocie dobrou voľbou, ale ako náhrada čerstvého ovocia, do zdravého smoothie nepatrí. Najväčší problém je v pridaných cukroch a v tom, že čerstvé by ste nemali nikdy kombinovať so sušeným. 

 

A post shared by kyoko (@kyoko.cam) on

Ovocný džús z krabice

Vôbec nezáleží na tom, či ide o 100% džús, alebo nie. Práve vďaka tomuto nápoju pridáte do vášho smoothie veľké množstvo cukru, ktoré v konečnom dôsledku vôbec nepotrebujete. Ak ovocie, tak jedine čerstvé.

Vyskúšajte aj: Najzdravšie raňajky, s ktorými schudnete: Rýchle, jednoduché, a chutné!

Mix zelenina + ovocie

V tomto prípade ide hlavne o nesprávnu kombináciu potravín. Kým ovocie spracuje náš žalúdok za kratší čas, zelenina je na tom opačne. Keď však skombinujete ovocie so zeleninou, môže sa stať, že v dôsledku nesprávnej kombinácie vás bude často nafukovať a zaťažíte svoj žalúdok na dlhší čas.

 

A post shared by Kyna Denning (@kynatakescharge) on