Presunúť na hlavný obsah

Energetické raňajky, ktoré naštartujú váš metabolizmus: Pripravte si chutnú ovsenú kašu s banánom!

Recepty

Nechajte sa inšpirovať jednoduchými, rýchlymi a najmä chutnými raňajkami, ktoré vás dobijú energiou a potrebnými energetickými hodnotami.

Aj vy zo všetkých strán počúvate, že raňajky sú najdôležitejšou časťou dňa a bez nich by ste ani nemali vychádzať z domu? Ak patríte k ľuďom, ktorí si ráno cestou do práce kúpia silnú kávu a prvé jedlo dňa ich čaká až cez obednú prestávku, skúste niečo zmeniť! 

Prečítajte si aj: Najobľúbenejší sladký dezert: Wafle, z ktorých nepriberiete ani gram tuku!

Príprava týchto raňajok vám nezaberie viac ako 7 minút, ale vaša energia vydrží počas celého dopoludnia. Tak čo, ste ochotný nájsť si ráno chvíľu času a urobiť pre seba niečo prospešné? Pripravte si zdravú kašu z ovsených vločiek, banána a ďalších surovín, ktoré si môžete zvoliť podľa chuti.

Ingrediencie: 

Na prípravu zdravej kaše budete potrebovať:

  • 1 šálku ovsených vločiek
  • 30 gramov olúpaných mandlí
  • 1 šálku mandľového mlieka
  • 1 banán
  • 2 lyžice medu alebo javorového sirupu

Postup:

Postup tohto receptu je rovnako jednoduchý ako počet obsiahnutých ingrediencií. Mlieko vylejeme do menšieho hrnca a počkáme, kým sa nezačne variť. Postupne pridáme ovsené vločky, mandle a miešame, pokiaľ nám zmes nezmäkne. Na záver pridáme nakrájaný banán a 2 lyžice medu, ktoré dodaj celej kaši tú správnu chuť. Podávame teplé a posypané sušením ovocím podľa vašej chuti. 

Mohlo by vás zaujímať: Pripravte si proteínovo banánové palacinky, na ktoré potrebujete len 5 ingrediencií: Recept, ktorý si zamilujete

Energia a nutričné hodnoty

Jedna porcia tejto zdravej kaše vás nakopne dostatočnou energiou a zároveň naštartuje vás metabolizmus. Veľmi chutný a nenáročný recept, ktorý zvládnete doma bez pomoci kuchárskej knihy. Takže odteraz žiadne výhovorky a hor sa pripraviť si chutné raňajky! 

Prajeme dobrú chuť!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus