Presunúť na hlavný obsah

Prísna diéta podľa Jackie Kennedy Onassis: Toto dobrovoľne jedla, avšak aj ona podvádzala...

Zahraničné celebrity

Nuž, byť na očiach verejnosti nebolo med lízať ani pred takmer pol storočím. Svoje o tom vedela aj vtedajšia prvá dáma Ameriky, slávna a nezabudnuteľná Jackie Kennedy Onnasis.

O prísnej diéte vtedajšej prvej dámy Ameriky prehovorila pred nedávnom prostredníctvom knihy "Jackie´s Girl" jej autorka, Kathy McKeonová, ktorá bola Jackienou osobnou asistentkou a dôverníčkou celých 12 rokov. Vo svojej knihe odhaľuje skutočne aj podrobnosti týkajce sa stravovania tejto slávnej ženy.

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšie celebritné diéty: Tieto potravinové triky udržujú hvoezdy štíhle a sexi!

Nikdy nemala veľa chuti do jedla

Jackiena prísna diéta spočívala v tom, že mohla denne prijať len 600 kalórií, pričom ako podotýka denník Dailymail, odporúčaná denná dávky pre ženy je od 1600 do 2200 kalórií v závislosti od ich životného štýlu. Podľa autorky knihy, Jackie bola posadnutá udržaním váhy na maximálne 55 kg. No Kathy spomína aj toto: "Nikdy nemala veľa chuti do jedla... Jej strava bola naozaj prísna: vaječné bielka a k tomu čaj na raňajky, tvaroh s čerstvým ovocím na obed, nakrájané kuracie prsia alebo ryby so šalátom alebo zeleninou na večeru. Ak bola veľmi hladná, dala si jogurt na občerstvenie."

Čítajte tiež: Trik, ktorý pomohol schudnúť Khloe Kardashian 13 kíl!

Aj ona mala svoj "cheat day"

Alebo by sme to skôr mohli nazvať "cheat moments", za ktoré sa aj hanbila. Pretože niekedy ju Kathy našla večer v kuchyni ako si pochutnáva nad sušienkami, čokoládovými chipsami či zmrzlinou, ktorú si dopriala rovno veľkými polievkovými lyžicami. Svetlo však nechala zhasnuté, aby ju nikto pritom nevidel.

S novou láskou prišla zmena stravovacích návykov

No ako spomína jej asistentka vo svojich memoároch ďalej, akonáhle stretla svojho druhého manžela, gréckeho miliardára Onnasisa, svojim prísnym stravovacím návykom popustila uzdu až tak, že si dopriala aj koktailovú hodinku a neskoré nočné dezerty.

Neprehliadnite: Gwyneth Paltrow chcela očistiť svoje telo: Zvládli by ste však detox, pri ktorom pijete 8 dní len tento nápoj?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus