Presunúť na hlavný obsah

Chcete, aby bol váš žalúdok viac plochý? Potom zaraďte do svojho každodenného jedálnička týchto 5 potravín

Zdravie a relax

Keď si doprajeme potraviny, z ktorých nafukuje, máme pocit, že naše brucho sa neskutočne zväčšilo. Môže za to práve žalúdok, ktorý sa nám vplyvom neželaných potravín roztiahne. Aké potraviny máme teda jesť, aby sme si udržali žalúdok plochý?

Zaiste, poviete si...Na plochší žalúdok pomôže len neprejedanie sa, či vzdanie sa jedenia sladkého a iných obľúbených jedál. Určite aj to má svoje pozitívne účinky, ale čo ak to ide aj ľahšie? Stačí keď svoj jedálniček rozšírite o tieto potraviny...

Mohlo by vás zaujímať: Tento zlozvyk vám spomaľuje trávenie: Za vaším priberaním môže byť nevinná drobnosť, ktorú robíme skoro všetci

Celozrnný chlieb

Najlepšie pre žalúdok je vyhnúť sa kýmkoľvek výrobkom, ktoré zvyšujú hladinu cukru v krvi rýchlo, pretože ju potom aj znova rýchlo prinútia klesnúť. Telo potrebuje na žalúdok celozrnné potraviny, chlieb, pretože tie uvoľňujú energiu pomaly, pomaly rozkladajú uhľohydráty. To znamená, že sa cítite aj dlhšie plnšie. Dokonca má celozrnný chlieb aj 4krát viac vlákniny, trojnásobok zinku  a takmer 2krát toľko železa ako biely chlieb. 

Strukoviny

Strukoviny majú v sebe tzv. rezistentný (odolný) škrob, amylózu, ktorá je odolná voči žalúdočnej kyseline a tráviacim enzýmom, takže sa nedostane až do žalúdka. Je tiež akýmsi spúšťačom vypúšťania  prospešných baktérií pre tráviaci systém. 

Čítajte tiež: Zbaví vás nafúknutého bruška a prospeje krivkám. Nachádza sa táto potravina aj vo vašom jedálničku?

Záhradné artičoky

Súčasťou tohto druhu artičokov, ktorý sa u nás síce nepestuje, ale dováža, sú aj chlorogénne kyseliny, ktoré podporujú detoxikáciu a stimulujú aj produkciu žlče. To spôsobuje skvelé trávenie a v konečnom dôsledku aj plochý žalúdok. 

Melón

Toto ovocie je najlepšie, čo sa týka boja proti nadúvaniu, je ti prirodzené diuretikum, plné draslíka, takže bojuje aj proti zadržiavaniu vody v tele. Naviac je melón tiež plný antioxidantov, podporujúcich spomaľovanie starnutia. Takže zabíjate dve muchy jednou ranou. 

Neprehliadnite: Týchto 7 potravín zaraďte do svojho jedálnička: Nielenže vám prečistila krv, ale i detoxikujú vaše telo

Miso

Pre tých, ktorí netušia čo miso vlastne je,  ide o výrobok zo sóje, ktorý má všestranné liečivé účinky a naviac aj delikátnu chuť, ktorú si pochvaľujú viacerí. Väčšinou nie je bežne dostupný, skôr ho nájdete v bioobchode so zdravými potravinami. No jednoznačne je to veľký bojovník proti nadúvaniu, prirodzený zdroj priateľských baktérií, ktoré napomáhajú zdraviu čriev v našom tele. Dôležité však je to, aby ste konzumovali nepasterizované, teda tepelne neupravované miso, inak o tieto živiny a pozitívne účinky prídete. Pridať ho môžete do rôznych nátierok či omáčok.

- Najčítanejšie -