Presunúť na hlavný obsah

Máte v chladničke týchto 7 potravín? Chudnutie s nimi bude pre vás jednoduchšie

Chudnutie a diéty

Základom správneho trávenia a chudnutia je v prvom rade zdravá strava. Spravte z vašej chladničky miesto, ktoré vám v zdravom stravovaní sa pomôže.

Ak vás prepadne v noci hlad a máte nutkanie otvoriť chladničku, tieto potraviny vašej postave neublížia, práve naopak.

Prečítajte si: Toto si dajte na raňajky namiesto ovsených vločiek: Schudnete a prijmete oveľa menšie množstvo kalórií

Orechy

Táto chutná pochúťka zasýti na dlhší čas a neublíži postave. Samozrejme, že je dôležité, aby ste odhadli správne množstvo a s konzumáciou to zbytočne neprehnali. Medzi najzdravšie druhy orechov patria mandle, vlašské orechy a lieskovce. 

 

A post shared by Clémentine(@clemfoodie) on

Špenát

Čerstvé špenátové listy môžete konzumovať kedykoľvek. Ich výhodou je hlavne to, že si môžete naložiť aj veľkú porciu a nepriberiete ani gram. Ľahko sa kombinujú s akýmkoľvek jedlom a spolu s olivovým olejom z nich vyťažíte najviac benefitov aj pre vaše zdravie a postavu.

Hrozno

Toto sladké ovocie je skvelou energetickou bombou. Zbaví vás zápchy, dodá energiu a urýchli trávenie. Do chladničky ho však nevkladajte umyté, ale umyte si ho až tesne pred konzumáciou. Vďaka tomu vám vydrží dlhšie čerstvé.

 

A post shared by Irma Butėnaitė (@irmukas123) on

Sušené ovocie

Vždy keď vás prepadne chuť na sladké, siahnite po tejto sladkej dobrote. V správnom množstve vašej postave neublíži a ráno vám prirodzene dodá energiu. Pri výbere sušeného ovocia dávajte prednosť vyššej kvalite bez pridaného cukru.

Vyskúšajte aj: Zabudnite na vodu s citrónom a vyskúšajte toto: Poznáme nápoj, ktorý naštartuje spaľovanie už z rána a pomôže tráveniu

Losos

Práve losos je jednou z najchutnejších a najzdravších rýb. Obsahuje bielkoviny, zdravé tuky a vitamín D, ktorý je zodpovedný za správne fungovanie organizmu a samotného trávenia. 

 

A post shared by @1minutemeals on

Hummus

Chutnú a hlavne zdravú nátierku - hummus môžete skombinovať kedykoľvek počas dňa s akoukoľvek zeleninou, či celozrnným pečivom. Najchutnejší je však s nakrájanou mrkvou a zelerom.

Mandľové mlieko

Vymeňte klasické kravské mlieko za orechové. Prospešné je práve mlieko z mandlí, ktoré má okrem zaujímavej chute aj iné benefity. Je ľahko stráviteľné a má len minimum kalórií.

- Najčítanejšie -