Presunúť na hlavný obsah

Aké myšlienky sme sa naučili z obľúbeného filmu Diabol nosí Pradu? Tieto nám utkveli v pamäti najviac

Zábava

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako vás filmy dokážu podvedome ovplyvniť? Dôkazom toho môže byť aj nenáročné filmové prevedenie módneho filmu, ktorý v nás zanechal oveľa viac akoby sme čakali. Presvedčte sa!

Pre niekoho americká a pohodová komédia, pre iných film s hlbokými myšlienkami a módnym posolstvom. My vám priblížime tie najkrajšie myšlienky z filmu Diabol nosí Pradu, ktoré sme si zapamätali najviac. A verte, že aj z nevinnej romantickej komédie sa môže vykľuť film, ktorý vám prinesie do života akýsi svetlý moment a ukáže cestu.

Prečítajte si aj: Najvplyvnejšia žena v móde Anna Wintour: Aká bola jej cesta na vrchol a kedy nastal najväčší zlom v jej kariére?

Cesta za vytúženým cieľom je trnistá

Keď sa hlavná úloha mladej žurnalistky rozhodne splniť si sen a ísť si za cieľom editorky či spisovateľky, musí pre to aj niečo obetovať. V snahe dosiahnu svoj cieľ sa rozhodne nastúpiť na miesto asistentky v módnom magazíne, ktorú však vôbec nechcela v móde sa veľmi nevyzná. Hlavná úloha, ktorú stvárnila herečka Anne Hathaway si však veľmi dobre uvedomuje, že cesta za vytúženým cieľom je občas tŕnistá a niekedy je treba obetovať vlastné pohodlie.

Pokora a tvrdá práca nakoniec prinesie vytúžené ovocie

Aj keď Andrea nepatrí do módneho sveta plného luxusných outfitov, dokonalých modeliek a štýlových večierkov, rozhodne sa zaťať zuby a robiť svoju prácu najlepšie ako vie. Pokora, tvrdá práca a usilovnosť ju nakoniec dostanú tam, kde ani sama netušila, že sa môže dostať. Hlavná postava nám dokázala, že tvrdá práca sa naozaj vyplatí!

Šaty robia človeka

Andrea sa v polovici filmu spriatelí s módnym stylistom, ktorý sa rozhodne zmeniť jej imidž. Z nenápadnej študentky žurnalistiky sa zrazu stáva módna ikona, ktorá všetkým vyrazí dych. Dá sa povedať, že šaty naozaj robia človeka a každá žena dokáže byť krásnou, len preto musí aj niečo urobiť. Niekedy stačí naozaj málo a výsledok sa hneď odrazí.

Vyťaženosť v práci môže rozbiť vzťah

Ďalším skvelým postrehom v tomto inšpiratívnom filme je aj fakt, že pracovná vyťaženosť jedného z partnerov môže vážne ohroziť fungujúci vzťah. Je dôležité si uvedomiť, že práca nesmie byť dôležitejšia ako váš partner a nikdy nesmie zasahovať do súkromia. Najlepšie je tieto dve veci oddeliť a v spoločnosti partnera sa sústrediť na čas strávený s ním. Inak hrozí, že o neho veľmi ľahko môžete prísť.

Dávať si pozor na falošných ľudí

Pri „vstupe“ do módneho sveta Andrea spoznáva mnohých nových ľudí, ktorí jej chcú pomôcť. Jedným z nich je aj charizmatický fešák, ktorý sa bije o jej priazeň zubami nechtami. Naivná a slušná Andrea podľahne jeho čaru a v konečnom dôsledku zistí, že nie je tým, za koho ho považovala. V slávnych kruhoch a  módnom biznise si treba dávať pozor na okolitých ľudí a neveriť hneď sladkým rečičkám.

Nezabúdať na starých priateľov

Úspech a sláva sú veľmi návykové a človek do nich môže spadnúť veľmi rýchlo. Dôležité je nezabúdať v týchto prípadoch na pravých priateľov a držať sa nohami pevne na zemi. Módny biznis priniesol hlavnej postave dočasné pozlátko, pri ktorom zabudla na starých priateľov, ktorí pri nej stáli od začiatku. Andrea si však s odstupom času uvedomila kam patrí a začala si ich vážiť omnoho viac.

Inšpirujte sa: Viete, ako vychádzať s ľuďmi, ktorých nemáte radi? Stačí sa sústrediť na tieto veci a bude to pre vás jednoduchšie

Aj prísny šéf v sebe skrýva ľudskosť

Prísna postava šéfky módneho magazínu, ktorú si zahrala Meryl Streep nám v závere filmu dokáže, že aj ona je len ľudská bytosť. Andrea po čase pochopí, že jej šéfka nie je taká zlá, ako si spočiatku myslela a pochopí, že každý človek v sebe skrýva ľudskosť a pochopenie. Nesnažte sa preto odsudzovať iných podľa prvých dojmov či skutkov, nikdy neviete aký príbeh sa za tým skrýva.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe