Presunúť na hlavný obsah

Návod na šťastný vzťah naozaj existuje: Odborníci tvrdia, že sa stačí držať týchto štyroch bodov

Feminity

Aj vy ste si mysleli, že recept na šťastný vzťah existuje len v romantických knihách a na filmovom plátne? My sme na tom boli rovnako. Avšak psychológovia tvrdia, že kľúč pozná každý jeden z nás. A je veľmi jednoduchý.

Predpokladom hamornického a spokojného vzťahu sú tieto štyri zásady. Spĺňate ich?

Máte spoločné životné hodnoty a pohľad na svet

Hoci sa hovorí, že protiklady sa priťahujú, neplatí to úplne vo všetkom. Jasné, taká chémia vo vzťahu dvoch rozdielnych pováh môže zafungovať perfektne. No len na chvíľku. Z dlhodobého hľadiska, to nemá veľkú perspektívu. Ak totiž máte rozdielny pohľad na život, časom sa to prejaví v zásadných veciach. Pokiaľ teda s mužom po vašom boku plánujete spoločnú budúcnosť, mali by ste mať hneď na úvod vyjasnené otázky ohľadom vnímania manželstva, detí a vášho smerovania. Aj keď sa každý vzťah v priebehu času vyvíja, väčšinou sa životné postoje jednotlivcov nemenia. 

Smejete sa spolu veľa a často

Nechýba vám zmysel pre humor a mnohokrát si rozumiete aj bez slov. Beriete to ako úplnú samozrejmosť a nepovažujete to za nič výnimočné? Tieto drobnosti sú však vo vzťahu naozaj zásadné. Ide totiž o jasný dôkaz, že ste pre seba ako stvorení. Odborníci sa zhodujú, že spoločný smiech je rovnako dôležitý ako zdravý sexuálny život.

Baví vás tráviť voľný čas spoločne

Problémom mnohých dnešných vzťahov je, že partneri trávia spolu skutočne veľmi málo času. Z práce chodia neskoro, rovno odtiaľ idú do fitka, či na rýchlu kávu s kamošmi. No a potom znova ”za behu” domov. Ako inak - rýchlo. Skúste sa však prestať ponáhľať. Ak budete každý deň žiť tak, ako by bol váš posledný, určite budete šťastní. V dnešnej uponáhľanej dobe, totiž akosi zabúdame žiť naplno. Práve cestovaním, spoločnými zážitkami, posúvate váš vzťah do úplne iného levelu.

Vzájomne si prejavujete lásku a nežnosti

Áno, na začiatku zamilovanosti to robíme všetci. Vtedy nechýbajú ani povestné motýliky v bruchu, zimomriavky, či podlamujúce sa kolená. Keď však prvotná vášeň opadne, je veľmi dôležité, stále ju udžiavať. Ak sa aj po rokoch s partnerom bozkávate, prejavujete si nežnosti, láskavé gestá a hovoríte si, že sa milujete, ste na najlepšej ceste. Musíte si vedieť užívať aj tie najbežnejšie okamihy. Veď detaily predsa tvoria celok, nie? 

- Najčítanejšie -