5 zákonov, podľa ktorých žijú všetci šťastní ľudia: Presvedčte sa sami, že k absolútnemu šťastiu stačí naozaj málo

Túžite po šťastí, no neviete, ako ho dosiahnuť? Myslíte si, že je len pre vyvolených? Veľmi sa mýlite. Je totiž naozaj pre všetkých, len musíte vedieť ako si ho pritiahnuť.

5 zákonov podľa ktorých žijú všetci šťastní ľudia

5 zákonov podľa ktorých žijú všetci šťastní ľudia

Zdroj: Profimedia

Inšpirujte sa: Jarné kvetinové inšpirácie do vášho interiéru: Tieto dodajú vášmu príbytku eleganciu a zmyselnosť

Túžite po bezstarostnom živote plnom pohody, lásky a smiechu? Odhalili sme jedinečné tipy, ako môžete byť skutočne šťastní. Doslova na počkanie.

Žijú prítomnosťou

Ľudia, ktorí našli skutočné šťastie nežijú ani náhodou spomienkami a minulosťou. Užívajú si každý jeden prítomný okamih naplno. Sústredia sa na veci, ktoré robia tu a teraz. Hoci majú množstvo snov, neriešia každý deň, čo bude zajtra. Sú vďační za to, že sa ráno prebudia, že svieti slnko alebo len preto, že sa na nich niekto usmeje. A presne o tom je život. O maličkostiach. 

Sú optimistickí

Nevedia, čo je to pesimizmus. Aj keď to môže znieť ako klišé, skutočne chcú vždy nájsť na veciach niečo pozitívne. Každé ráno sa snažia zobudiť s úsmevom na perách a urobiť si deň krajším hoci len šálkou dobrej kávy. 

Všímajú si veci okolo seba

Jednoducho vnímajú, čo sa okolo nich deje. Ľudí, prírodu, ruch mesta.  Nerozčuľujú sa zbytočne vecami, ktoré nedokážu ovplyniť a sústredia sa len to, čo dokážu aj reálne zmeniť. 

Neuvažujú na základe modelu ”Ak…, tak…”

Veľa ľudí má akýsi pomyselný zoznam veci, ktoré sa podľa nich musia stať ešte predtým, ako oni sami dokážu nájsť šťastie. Poznáte vety typu: ”Ak ma povýšia, budem šťastný… Ak schudnem, konečne budem naozaj šťastný…” Táto logika však vôbec nie je dobrá a nefunguje tak ako si predstavujeme. Práve naopak, skúste byť najskôr spokojní sami so sebou a až potom robiť veci, ktoré vás motivujú k niečomu ďalšiemu. Uvidíte, že vám takto pôjde všetko oveľa ľahšie. 

Robia veci s vášňou

Títo takzvaní šťastlivci, majú jeden menovateľ spoločný. Všetko, čo robia robia s obrovskou vášňou. Nezáleží na tom, či ide o varenie, počúvanie hudby alebo čítanie knihy. Do všetkého vstupujú celým svojím ”ja” a s láskou.

Mohlo by vás zaujímať: Dizajnové trendy v stolovaní: Nechajte sa inšpirovať našimi radami

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba