Presunúť na hlavný obsah

Reštartujte si na jar váš organizmus: Stačí cez deň popíjať šťavu z týchto 5 druhov zeleniny

Zdravie

Na jar sa neprebúdza len príroda, ale aj náš organizmus. Doprajte mu preto správnu dávku vitamínov a osvieženia.

Ľahšie stráviteľná a rýchla

Každý z nás občas vyskúšal tekutú stravu, či už kvôli prečisteniu organizmu, alebo len ako novú a neopozeranú náhradu všetkých dovtedy vyskúšaných diét. Väčšinou však siahame po ovocných alternatívach a pritom tie zeleninové niekedy ponúkajú oveľa viac ako by ste čakali. Neobsahujú také obrovské množstvo cukru, sú oviežujúce a veľmi jednoduché na prípravu. Navyše v ich konzumácii neexistujú žiadne časové obmedzenia, keďže ani v neskorších hodinách zbytočne nezaťažujú žalúdok.

Zázračné paradajky

Vyskúšajte si odšťaviť krásne dozreté paradajky a tešte sa na dávku antioxidantov, ktoré v sebe skrývajú. Tie nielenže pôsobia detoxikačne a prečisťujúco,  ale sú silnými bojovníkmi proti rakovine, a to vďaka rýchlosti, s akou si dokážu poradiť s voľnými radikálmi. Naozaj stačí, ak denne vypijete tri decilitre tohto zázraku. Paradajky totiž vo väčšom množstve môžu spôsobovať obličkové kamene, a preto nie je správne to s nimi preháňať.

Inšpirujte sa: Superpotravina, ktorá ovládne rok 2018: Na tento zázrak nedáte dopustiť!

Mrkvová šťava chutí každému

Táto oranžová zelenina nabitá dávkou betakaroténu je skvelým zdrojom vitamínu A a chutí ešte lepšie, ak ju do odšťavovača hodíte spoločne so špenátom a brokolicou. Naštaruje váš metabolizmus, pomáha v správnej funkcii mozgu a chráni vaše cievy pred upchávaním. Váš imunitný systém sa vám za jeden pohár mrkvovej šťavy neuveriteľne poďakuje. Ak mrkvu navyše skombinujete s jedným veľkým jablkom, obrovský prísun energie budete cítiť ešte aj niekoľko hodín potom.

Špenát nie je obľúbený, ale...

Neexistuje zelenina, ktorú by obľubovalo tak málo ľudí, a ktorá by na druhej strane bola tak výživná.  Špenát je zdrojom vitamínu A, K, C, B2 a B6. Okrem toho však obsahuje aj magnézium, mangán, kalcium a železo. Navyše je obrovským zdrojom rastlinného proteínu a omega-3 nasýtených kyselín a možno aj preto sa nazýva kráľom všetkej zeleniny. Pohár denne môže dompomôcť k žiarivému vzhľadu vašej pleti a vlasov a dvojnásobnej sile vášho imunitného systému. Pozor však na množstvo. Odborníci ho neodporúčajú konzumovať viac ako trikrát do týždňa, a to hlavne kvoli vysokému obsahu kyseliny etándiovej, ktorá môže ovplyvniť vstrebávanie vápnika.

Nenechajte si ujsť: Nastavte sa na januárový detox: Táto jedinečná ingrediencia dokáže s vaším telom skutočné zázraky

Ľahká a chutná brokolica

Nie je síce zeleninou, ktorú by sme si bežne odšťavovali, patrí však k tým zázračným surovinám, ktoré sa pýšia vysokou dávkou vitamínu C a antioxidantov. Najväčšie množstvo obsahuje v surovom stave, tak si ju však vychutnáva len málokto z nás. Aj preto je jej odšťavenie skvelou alternatívou a po pridaní jednej paradajky chutí naozaj úžasne. Navyše obrovské zásoby chlorofylu sa postarajú o vyrovnanie cukru vo vašej krvi.

Trend menom bataty

Šťava je rovnako sladká ako samotný zemiak a vaše telo obohatí o potrebnú dávku betakaroténu, magnézia, železa a vitamínu C a B6. Ak sa vám ho nechce krájať alebo ste si ešte neprivykli na jeho jedinečnú chuť po upečení, šťava je pre vás ako stvorená. Navyše pomáha liečiť zápal v tele a je nesmierne osviežujúca.

Mohlo by vás zaujímať: Detoxikačný plán na rok 2018: Začnite nový rok 3-dňovou očistou tela, ktorá vás odľahčí

Máte radi zeleninové šťavy?

spolu hlasovalo 120 ľudí

Áno
99
Nie
21

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe