Presunúť na hlavný obsah

Zabudnite na nezmyselné diéty a stavte na overené triky, vďaka ktorým zhodíte pár kíl do leta!

Chudnutie a diéty

Overené triky, ktoré vám zaručia úbytok hmotnosti bez toho, aby ste museli držať náročné a nezdravé diéty. Vďaka týmto radám sa vaše chudnutie zmení na zábavu.

Jarné obdobie je na jednej strane veľmi krásnym ročným obdobím a na druhej strane časom, kedy sa väčšina žien obáva o svoje vysnívané telo do leta. Dnes vám prezradíme overené triky, vďaka ktorým sa vám podarí vašu postavu snov naozaj získať a nebudete nato potrebovať ani nezmyselné diéty.

Prečítajte si aj: Naučte sa týchto 5 ranných rituálov a vaša životná energia sa zaručene zvýši!

Trik s jablkom

Keď budete nabudúce stáť pred chladničkou budete rozmýšľať, že máte na niečo chuť, siahnite po zdravom pomocníkovi, ktorý vás zasýti a dodá vám energiu. Nielenže sa hodí skvelo k raňajkám či neskorým obedom, ale zároveň môže byť aj skvelým „ snackom“ pri večernom pozeraní filmu.  Majte ho vždy po ruke a verte či nie, v mnohých prípadoch vám „zachráni“ život.

Oklamte svoje oči

Používajte menšie taniere. Práve tie vám dodajú pocit, že máte plný tanier jedla a pritom bude vaša porcia polovičná. Súčasťou pocitu spokojnosti je aj vizuálna spokojnosť a preto je dôležité, aby vaše jedlo nielen výborne chutilo, ale aj vyzeralo. Tento trik vám umožní lepšie vychutnávanie jedla a zároveň lepšie spaľovanie.

Nejedzte pri televízii

Veľmi zradným návykom je aj konzumovanie jedla pri televízore. Určite to poznáte aj vy a neraz ste si takto vychutnali svoju večeru či obed. Vnímanie televízie vám neumožňuje dostatočne koncentrovanie na váš pokrm a vy do seba len hádžete niečo, čo reálne ani nevnímate. Tento nezdravý zlozvyk môže zbytočne nabaľovať tuky a preto sa ho čím skôr zbavte. 

Oklamte svoju myseľ

Jedným z trikov je aj vytvoriť si imaginárny pohľad na vaše stravovanie s názorom, že nezdravé jedlá sú pre vás životne dôležité V momente, keď sa váš mozog naprogramuje na tento vnem, vám chuť na sladké či mastné jedlá takmer úplne prejde. Nevieme čím je to zapríčinené, ale naozaj to funguje.

Inšpirujte sa: Potravina, ktorú by ste mali zakomponovať do vášho jedálnička: Ocení ju nielen váš organizmus, ale aj vaša pleť

 

- Najčítanejšie -