Presunúť na hlavný obsah

Zabudnite na nezmyselné diéty a stavte na overené triky, vďaka ktorým zhodíte pár kíl do leta!

Chudnutie a diéty

Overené triky, ktoré vám zaručia úbytok hmotnosti bez toho, aby ste museli držať náročné a nezdravé diéty. Vďaka týmto radám sa vaše chudnutie zmení na zábavu.

Jarné obdobie je na jednej strane veľmi krásnym ročným obdobím a na druhej strane časom, kedy sa väčšina žien obáva o svoje vysnívané telo do leta. Dnes vám prezradíme overené triky, vďaka ktorým sa vám podarí vašu postavu snov naozaj získať a nebudete nato potrebovať ani nezmyselné diéty.

Prečítajte si aj: Naučte sa týchto 5 ranných rituálov a vaša životná energia sa zaručene zvýši!

Trik s jablkom

Keď budete nabudúce stáť pred chladničkou budete rozmýšľať, že máte na niečo chuť, siahnite po zdravom pomocníkovi, ktorý vás zasýti a dodá vám energiu. Nielenže sa hodí skvelo k raňajkám či neskorým obedom, ale zároveň môže byť aj skvelým „ snackom“ pri večernom pozeraní filmu.  Majte ho vždy po ruke a verte či nie, v mnohých prípadoch vám „zachráni“ život.

Oklamte svoje oči

Používajte menšie taniere. Práve tie vám dodajú pocit, že máte plný tanier jedla a pritom bude vaša porcia polovičná. Súčasťou pocitu spokojnosti je aj vizuálna spokojnosť a preto je dôležité, aby vaše jedlo nielen výborne chutilo, ale aj vyzeralo. Tento trik vám umožní lepšie vychutnávanie jedla a zároveň lepšie spaľovanie.

Nejedzte pri televízii

Veľmi zradným návykom je aj konzumovanie jedla pri televízore. Určite to poznáte aj vy a neraz ste si takto vychutnali svoju večeru či obed. Vnímanie televízie vám neumožňuje dostatočne koncentrovanie na váš pokrm a vy do seba len hádžete niečo, čo reálne ani nevnímate. Tento nezdravý zlozvyk môže zbytočne nabaľovať tuky a preto sa ho čím skôr zbavte. 

Oklamte svoju myseľ

Jedným z trikov je aj vytvoriť si imaginárny pohľad na vaše stravovanie s názorom, že nezdravé jedlá sú pre vás životne dôležité V momente, keď sa váš mozog naprogramuje na tento vnem, vám chuť na sladké či mastné jedlá takmer úplne prejde. Nevieme čím je to zapríčinené, ale naozaj to funguje.

Inšpirujte sa: Potravina, ktorú by ste mali zakomponovať do vášho jedálnička: Ocení ju nielen váš organizmus, ale aj vaša pleť

Pite veľa vody

Voda je skvelým pomocníkom aj pri hlade, veď nie na darmo sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd. Preto majte vždy po ruke fľašu s minerálkou a pri každom zaškvŕkaní brucha sa poriadne napite, Tento trik vám odbúra pocit hladu a vy sa budete cítiť zrazu plné. 

 

- Najčítanejšie -