Presunúť na hlavný obsah

Mala krásne telo, no neustále sa porovnávala s inými: Problém, týkajúci sa veľa dievčat, napokon vyriešila takto

Zahraničné celebrity

Modelka Alexis Ren je mladá a krásna a jej život jej mnohí závidia. Aj ona si však prešla zbytočnými pochybnosťami o vlastnom tele. Čo jej nakoniec pomohlo ich prekonať?

Dokonalý život

Krásna modelka Alexis Ren, ktorá sa vyznačuje nielen dokonalou postavou, ale aj miliónmi fanúšikov na sociálnych sieťach, svojím životom a dokonalou postavou púta pozornosť takmer neustále. Navonok nádherná a okrem toho ešte aj pozitívne naladená. Presne tak na každého pôsobí táto mladá, energická kráska.

Inšpirujte sa: Tipy na dokonalý zadok a nohy od Jessicy Alba: Na tento vegánsky 7-dňový detox nedá kráska dopustiť

Tlak verejnosti ju nútil chudnúť

Avšak aj keď na to nevyzerá, aj ona si prešla zložitým obdobím, keď svoje telo nedokázala vnímať úplne pozitívne a nevedela sa vidieť v takom svetle, v akom ju vnímalo okolie. Hlavne kvôli tlaku verejnosti a porovnávaniu sa s okolím nadobudla pocit, že musí za každú cenu schudnúť. Tak ako mnohé iné ženy, aj ona sociálne médiá, ktoré jej v prvom radi mali slúžiť na inšpiráciu, začala využívať na to, aby v cudzích fotografiách videla konkurenciu a všetky svoje nedostatky.

Síce navonok ukazovala dokonalé krivky a telo bez jedinej chyby, aj táto kráska mala problém s tým, skutočne si veriť a cítiť sa krásna. Aj preto začala s drastickými diétami a nezmyselným chudnutím.

Mohlo by vás zaujímať: Najsexi plážové modely Emily Ratajkowski: Takto dráždi okolie známa kráska

Zmenilo to až toto...

Až po čase si Alexis uvedomila, že sa v prvom rade musí prestať porovnávať a začať svoj život žiť skutočne naplno. Zistila, že ak nebude milovať samu seba, nikdy nebude skutočne šťastná. A to aj v tele so ženskými krivkami.

Nenechajte si ujsť: Známe celebrity, ktoré milujú fotky na pláži: Exotické destinácie a sexi pózy sú ich základným úspechom

"Hľadať inšpiráciu v druhých je krásne. Nemali by ste sa však začať porovnávať, pretože práve to spôsobuje stavy úzkosti a nenávisť voči sebe samému. Je veľmi dôležité, aby si ľudia uvedomovali ten rozdiel a chápali jeho dôležitosť," odkázala všetkým ženám prostredníctvom svojho účtu na margo pochybností, ktoré cítila pri pohľade na svoju postavu.

Prečítajte si aj: Jedna z najslávnejších modeliek súčasnosti: Toto je dôvod, prečo je Alexis Ren neznámou, ale predsa hviezdou

Treba vnímať svoju hodnotu

Aj preto Alexis radí každej žene, aby nezabudla na svoju hodnotu, neprestala vnímať svoje telo ako jeden celok a neprestala si vážiť samu seba. Fotografie vedia byť klamlivé a aj preto je zdravý úsudok to, čo by žiadna sebavedomá žena nikdy nemala stratiť.

Súhlasíte s tým, že nie je zdravé sa porovnávať?

spolu hlasovalo 138 ľudí

Áno
122
Nie
16

- Najčítanejšie -