Presunúť na hlavný obsah

Chcete zmeniť svoju postavu účinným spôsobom? Vykúšajte modernú diétu whole30, vaše trávenie sa napraví

Chudnutie a diéty

Diéta whole30 je tu na to, aby vám zmenila život. Prináša revolučný prístup k stravovaniu a vyrovná nedokonalosti vašej postavy už v priebehu jedného mesiaca.

Hovorí sa, že zlých návykov za zbavíte už za 21 dní. Whole30, ako vypovedá už jej meno, premení vašu životosprávu za jeden celý mesiac. Tento diétny program je nastavený tak, aby odbúral akékoľvek vaše chúťky či stravovacie neresti. Základom je plánovanie a dokonalé premyslenie svojho stravovania.

Mohlo by vás zaujímať: Chcete mať ploché bruško a štíhle telo? Nahraďte jedlá, z ktorých zbytočne priberáte tuk, týmito

Zbavte sa pomocou nej aj bolesti 

Veľkým benefitov whole30 je nielen úbytok váhy. Ten máte pri sledovanom príjme potravy viac ako zaručený. Vynechaním určitých skupín jedál, ako si sú pri whole30 cukry, tuky či večerné prejedanie sa, osviežite svoje telo aj po zdravotnej stránke a nanovo ho naštartujete v novom režime. Zmena jedálnička pomáha pri prevencii s vysokým krvným tlakom, ale aj s vysokým cholesterolom či výskytom alergií. 

Zákaz dostanú práve tieto potraviny 

Svoje nie povedzte cukru, ktorý je umelo pridávaný do stravy. Vyhnite sa aj alkoholu, svoje rázne nie dostane aj obilie akéhokoľvek typu. Vylúčené sú aj strukoviny, mliečne výrobky, sója, kupované polotovary či koláče pripravované mimo domu, bez vášho dozoru nad ich zložením. Pokúšajte sa vybudovať si systém, do ktorého zaradíte suroviny s pozitívnymi účinkami na vaše telo, či už po psychickej alebo fyzickej stránke. 

Malé výnimky 

Ak sa vám zdá takáto zmena jedálneho lístka príliš drastická, pozrite si aj zoznam surovín, ktoré sú výnimkou z pravidla. Dovolené sú ovocné šťavy, strukovina v podobe zelených fazuliek či mladého hrášku, nesolené maslo či biely olej. Vzdať sa nemusíte ani soli, viaže totiž v tele veľmi dôležitý jód, tak isto povolené sú aj všetky produkty týkajúce sa kokosu

Prečítajte si tiež: Osvedčená alkalická diéta: Vaše telo sa vám poďakuje už po pár dňoch, svoje pH vyvážite už v troch krokoch

Päť dňový jedálniček podľa diéty whole30

1.    Deň

Raňajky- miešané vajíčka s avokádom
Obed- hubové rizoto 
Večera- krémová kuracia polievka

2.    Deň

Raňajky- pečená morčacia šunka s avokádom, rajčinami a uhorkou
Obed- steak z červeného mäsa s hranolkami z celeru
Večera – Chilly Con Carne so sezónnej tekvice

3.    Deň

Raňajky- omeleta so sušenými rajčinami a špenátom
Obed- krkovička s horčicou a blanšírovanou kapustou
Večera- polievka z mixovanej repy a feniklu

4.    Deň

Raňajky- šampiónová praženica
Obed- kuracie kúsky na parenej zelenine
Večera- bravčové fašírky s miešanými vajíčkami a duseným polníčkom

5.    Deň 

Raňajky- omeleta s roasbeefom a avokádom
Obed- mäsové guľôčky s guackamole a parenou zeleninou
Večera- šampiónová polievka

- Najčítanejšie -