Presunúť na hlavný obsah

Kate Middleton a jej rady pre zdravie celej rodiny: Tieto jedlá má najradšej, aby zostali zdraví a nepriberali

Zahraničné celebrity

Britská kráľovská rodina má svoje zásady. Inak tomu nie je ani v prípade výberu tých najlepších potravín. O svoje detičky sa vojvodkyňa z Cambridge stará najlepšie ako môže. Tieto zásady dodržiava pri stravovaní celej rodiny.

Kate Middleton si ešte aj teraz rada spomína na časy, keď si bežne zašla do supermarketu a nakúpila všetky suroviny potrebné, na dobré domáce jedlo. Vareniu sa preto nevyhýba ani v paláci, práve naopak. Už počas tehotenstva s princom Georgom si zvykla na výbornú domácu stravu a doteraz na ňu nedá dopustiť. 

Mohlo by vás zaujímať: Tajomná žena z minulosti princa Williama: Táto kráska vraj dala princovi »kopačky« predtým, ako spoznal Kate

Ranná dávka energie

Svoj bežný deň začína vojvodkyňa z Cambridge zeleným smoothie. Pomixuje doň kel, špenát, zelený šalát, čučoriedky pre sladkastú chuť a koriander pre zlepšenie trávenia. Tajnou prísadou čarovného nápoja Kate Middleton je prášok spiruliny. Ten je plný vitamínov, minerálov a samozrejme aj antioxidantov. Chráni Kate pred infekciami a pomáha jej udržiavať zdravý imunitný systém. Bráni tiež alergickým reakciám, preto ho Kate rada pridá aj do džúsu svojich detí. Tie si ako prvé jedlo dňa vychutnávajú cereálie s mliekom, chutí im k nim aj banán. 

Obed ako rodinný rituál 

Kate je medzi svojimi považovaná za veľmi kultivovanú dámu. Inak tomu nie je ani pri jej stravovaní. Nemá rada jedenie vonku, preferuje rodinné obedy i večere za spoločným stolom. Iba takto môže spojiť príjemné s užitočným, teda pohodovo strávený čas s rodinou a vynikajúce rodinné jedlo. Kate Middleton je tiež puntičkárkou, jedáva pomaličky, úhľadne a svoju stravu si vždy poriadne prežuje. Medzi jej obľúbené jedlo patrí hlavne zeleninové curry, ktoré varí aj svojim drobcom.

Je moderná aj v oblasti snackov

K udržaniu dokonalej postavy pomáha Kate aj raw strava či zdravé pochúťky medzi hlavným chodmi. Surové ovocie, ale aj zeleninu si dopraje rada ako malý snack. Zabezpečuje jej nielen peknú postavu, ale aj žiarivé vlasy, pevné nechty a krásnu pleť. Svojim deťom odopiera nezdravé chody, učí ich práve k tejto zásade. Milujú šalát z červeného vodného melónu, goji ovocie, mandľové mlieko ale nepohrdnú ani avokádom či jahodami. 

Prečítajte si tiež: Tipy pre dokonalú pleť od Meghan Markle: Zatočte navždy s akné ako vojvodkyňa, ktorá doslova žiari

Večera pre tých najmenších 

Kate Middleton je zástankyňou Dukanovej diéty. Túto vysoko proteínovú diétu odpozerala od svojej mamy, Carole, ktorá už roky vyzerá rovnako dobre. Plánovanie jedál je pre Kate dôležité, so svojimi deťmi ich pripravuje nesmierne rada. Ich obľúbeným jedlom je aj pizza, ktorej cesto si už vedia vyrobiť aj sami doma. Podobne ľahko si deti vychutnávajú aj domáci pop corn. 

- Najčítanejšie -