Presunúť na hlavný obsah

Druhý deň Fashion LIVE! 2018: Pestré prehliadky a excelentné psychiatrické divadlo Borisa Hanečku

Móda a krása

Milovníci módy si v druhý deň módnej udalosti roka, Fashion LIVE! 2018 prišli rozhodne na svoje. Najnovšie kolekcie, aj excelentná prehliadka módneho návrhára Borisa Hanečku pripomínajúca divadelné predstavenie a mnoho ďalších úžasných momentov.

Ateliér odevného a textilného dizajnu z Ústí nad Labem poukazuje na spoločenské dianie

Druhý deň Fashion LIVE! 2018 otvorili mladí študenti ateliéru odevného a textilného dizajnu z Ústi nad Labem. Prostredníctvom svojej módy sa snažia poukázať na aktuálne spoločenské dianie a ich inšpiráciou je okolie, ktoré pretvárajú do konkrétnych módnych odevov. V rámci prehliadkového bloku sa predstavili aj mladé talenty Lisa a Kseniia Fedorové a Zdeněk Holeček. 

Mohlo by vás zaujímať: Prvý deň Fashion LIVE! odhalil veľkolepú scénu s efektnými textíliami: Spotrebovalo sa viac ako kilometer látky

Kateřina Geislerová oslávila kolekciou 15 rokov na scéne 

Česká dizajnérka Kateřina Geislerová, ktorá pôsobí v Prahe, oslávila novou kolekciou už 15 rokov na scéne. Do svojej kolekcie vložila na počesť tohto faktu najtypickejšie prvky svojej tvorby. Pracovala s vlnenými kostýmovými materiálmi a ženskými strihmi, čím chcela zdôrazniť tradičné krajčírstvo. Návrhárka sa pohrala aj s hranicami medzi mužským a ženským štýlom. 

V pánskom zastúpení značka Blažek

Pánska značka Blažek je na módnej scéne už 25 rokov a tento rok predstavil opäť svoje moderné strihové a luxusne látky od popredných svetových výrobcov. Cieľom kolekcie bolo opäť podtrhnúť osobnosť každého muža pri neformálnych, ale aj slávnostných príležitostiach.

Čítajte tiež: Správny gentleman sa pozná podľa topánok: Aké by mali byť v základnej výbave muža na prvom mieste? 

Premiéru mala dizajnérka Tereza Vu

Česká dizajnérka Tereza Vu pracuje predovšetkým s detailom a používa luxusné hodvábne tkaniny ako satén, šifón, žorzet alebo krajku. Jej cieľom bolo v každom modeli zdôrazniť ženské tvary. Jej kolekcia na budúci rok s názvom Pleasure Garden odkazuje na Francúzsko na prelome 17.-18. storočia za vlády Ľudovíta XIV. Kolekcii vládnu preto živé a jasné farby, ktorými chce autorka podtrhnúť radosť zo života, moc a slávu, status. Charakteristickým prvkom jej kolekcie sú kontrasty, ktoré vystihujú aj túto dobu. 

Boris Hanečka & Dana Voda už po tretíkrát na scéne Fashion LIVE 2018!

Dizajnérske duo, Boris Hanečka & Dana Voda sa na tomto podujatí predstavilo už po tretíkrát so spoločnou kolekciou s názvom INSOMNIA. Tá vychádza z duality svetla a tmy, rozdielom medzi bdením, túžbami, pasie, ale aj snov, zmätenia a blúznenia. Kolekcia je veľmi jemná, ženská a inšpiruje sa koženými archaickými remeňmi a tógami, vďaka čomu pôsobia modely aj bohémsky. 

Neprehliadnite: Fashion LIVE! 2018 bude patriť československým dizajnérom: Hlavná téma sa odrazí v scéne aj na móle

Excelentná bodka v podobe módnej show Borisa Hanečku

Boris Hanečka jednoducho nikdy nesklame. Aj tento rok prekvapil návštevníkov Fashion LIVE! 2018 a pripravil jedinečný vizuálny, až divadelný zážitok, ktorý vyvolával medzi nadšencami módy skutočné zimomiavky. 

Jeho samostatná kolekcia s názvom chemického prvku Au, vznikla v autorovej mysli už v roku 2011, ale podľa slov autora musela ešte dozrieť. Modelky sa objavili s jeho modelmi na móle odeté v bielom ako sestričky a doktori, a sprevádzali ďalšie modelky odeté v lesklých luxusných večerných róbach.

Doplnkovými kulisami boli kovové klietky, invalidný vozíček a ďalšie, ktoré len podporili tak trocha bizarnú atmosféru v duchu psychiatrie, o ktorú návrhárovi aj šlo. Výsledný efekt bol skutočne nádherný a ako už tradične Boris Hanečka sa postaral o excelentný vrchol večera. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus