Presunúť na hlavný obsah

Kráľovná Alžbeta II. sa hrdí touto vianočnou tradíciou: Je úplne iná ako všetky ostatné a toto sa jej na tom najviac páči

Zahraničné celebrity

Každoročne očakávané vianočné sviatky nemôžu prekvapiť ako kráľovskú rodinu. Jej hlava, Alžbeta II. sa však teší aj na svoju vlastnú tradíciu. Má rada spojenie so svojim národom, a takto mu ukazuje počas sviatkov svoju lásku.

Byť panovníkom silnej krajiny, akou Anglicko bez pochyby je, nie je určite ľahkou úlohou. Síce si kráľovná najradšej užíva dni Vianoc v pohodlí svojho zimného sídla, nemôže zabúdať ani na ľudí, ktorí spoliehajú na jej spravodlivé vládnutie. Počas Vianoc sa prezentuje aj touto maličkosťou, ktorá je sympatická celej Británii, ale obľúbila si ju aj kráľovská rodina.

Mohlo by vás zaujímať: Princ Harry a tehotná Meghan Markle sa budú sťahovať z paláca: Nechcú žiť vedľa Williama a Kate a toto je dôvod

Po večery nasleduje práve toto

Kráľovskú rodinu od skorého rána počas 25. decembra čaká plný program. Tento deň si ctia ako žiadny iný, nezabúdajú ani na ľudí, ktorí obývajú ich krajinu. Po veľkej večery, ktorá je plná vianočných špecialít, nasleduje kráľovnina obľúbená tradícia- vianočná reč, ktorú si každý rok pripravuje a prezentuje priamo z paláca.

Spomienky, ktoré jej nikto nevezme

Briti si môžu naladiť televíziu či internet a vypočuť si slová od samotnej kráľovej Alžbety II.. Jej vianočná reč je vždy plná pozitív, ktoré rodinu postrehli v predchádzajúcom roku, nezabúda spomínať na šťastné chvíle, ktoré ju ako dlhoročnú panovníčku hrejú pri srdci. Toto spojenie, ktoré získava so svojim ľudom, si Alžbeta II. počas Vianoc váži ešte o niečo viac.

Prečítajte si tiež: Aké meno by mohol niesť potomok Meghan a Harryho? Tieto kráľovské mená môžu inšpirovať dvojicu s výberom

Vyjadruje vďačnosť i pravé posolstvo Vianoc

Tento rok prežila monarchia vo Veľkej Británii naozaj plodné obdobie. Dve kráľovské svadby, narodenie princa Louisa i tehotenstvo Meghan Markle. Kráľovná sa vo svojej reči tento rok určite bude sústrediť práve na tieto témy. Alžbeta II. je vždy maximálne pozitívna, odkazuje všetkým ľuďom na celej zemi lásku a pokoj, ktorý prichádza práve s týmito sviatkami.

- Najčítanejšie -