Presunúť na hlavný obsah

Najpopulárnejšie mená pre chlapcov a dievčatká na rok 2019: Kto obhájil prvenstvo a kam smerujú trendy?

Lifestyle

Chlapček či dievčatko, aj tak sa neviete rozhodnúť pre to správne meno, ktoré by sa hodilo k osobnosti vášho dieťaťka? Zvážiť by ste mohli aj tieto, ktoré budú tie top na budúci rok 2019.

Koľko rodičov, toľko chutí. Niekedy sa na spoločnom mene pre svojho potomka nevedia zhodnúť ani oni sami. Za pokus stojí zvážiť tie, ktoré by vraj mali byť v budúcom roku skutočne trendy a populárne. 

Mohlo by vás zaujímať: Svojou krásou si podmanila celý svet: Toto 8-ročné dievčatko sa stalo hviezdou internetu aj vďaka tomuto!

Na vrchole sú práve tieto mená 

Na top liste mien detí pre budúci rok je už niekoľko rokov po sebe dievčenské meno Olívia a jeho chlapčenský ekvivalent Oliver. Túto pozíciu zastávajú podľa britského portálu motherandbaby.co.uk už od roku 2013. Ten istý britský portál tiež zverejnil ďalšie a my vám prezradíme ich slovenské ekvivalenty.  

Populárne dievčenské mená

Medzi ďalšie populárne mená pre dievčatko do roku 2019 sa zaradili aj tradičnejšie ako napríklad Adela, Sára, Sofia, Sabína, Klára, Hana Šarlota, Lýdia, Elena, Edita. Pričom pre zaujímavosť, dievčenské meno Sára bolo po celom svete populárne v celej polovici 70-tych a 80-tych rokov. Potom mala menší útlm, ale opäť sa vrátila ako jedno z trendy dievčenských mien. Medzi tie exotickejšie či znejúce viac zahranične patria zase Aurora, Lea, Zoe, Dália, Eliza, Violeta, Luna či Nina. 

Čítajte tiež: Táto jedna vec vám napovie, či meno vášho dieťaťka je skutočne to pravé: Otestujte ho ešte pred narodením

Populárne chlapčenské mená

Ako sme spomínali na vrchole top mien pre chlapčekov v roku 2019 figuruje opäť meno Oliver. Medzi ďalšie, tradičnejšie chlapčenské mená patria aj Samuel, Adam a Jakub. Medzi znejúcimi viac exotickejšie či zahraničnejšie patria zase Hugo, Artur, Leonardo, Noah. 

Nerehliadnite: Detské fashion ikony na sociálnh sieťach: Spoznajte najmladších influencerov módneho sveta

Tak čo, milí rodičia? Viete si predstaviť, že jedno z nich by pristalo práve tomu vášmu dieťaťku?

- Najčítanejšie -