Presunúť na hlavný obsah

Buckinghamský palác a vianočné stolovanie: Toto je zvyk kráľovnej, ktorý robí vždy po štedrej večeri

Zahraničné celebrity

Anglická kráľovná Alžbeta II. je pokrokovým vládcom. Sama si však rada zachováva tradície, ktoré pre jej rodinu veľa znamenajú. Túto má so svojim manželom už roky a posunula ju aj na svojich vnukov.

Kým sú deti v Buckinghamskom paláci malé, počas kráľovskej večere sa nezaobídu bez sladkého dezertu na úplnom konci. Pre dospelých má však večera s kráľovnou aj iný rozmer. Dostanú ochutnať kráľovninu špecialitu, ktorú si necháva pripravovať iba počas tohto významného jedného dňa v roku.

Prečítajte si tiež: Princezná Diana otvárala darčeky pred Vianocami: Viete, čo darovala kráľovskej rodine počas prvých sviatkov?

Jej spoločnosť je dôležitá

Tento rok sa dostalo radosti na spoločné strávenie Vianoc s kráľovnou aj Meghaninej rodine. Jej matka bude mať možnosť zísť sa s Alžbetou a ochutnať jej slávne lahodné jedlo, chýbať nebude tradičný koktail Zaza, na ktorý si hlava Británie po večery potrpí. 

Počas celého roka je u nich zakázaný

Keďže sama Alžbeta II. skoro vôbec nepije alkohol, iba pri oficiálnych príležitostiach prijme malý prípitok, počas sviatkov neváha zamiešať karty a potešiť svoju rodinu zmesou ginu a vínového aperitívu, ktorý sa podáva s ľadom a servíruje sa v pohároch na Martini.

Mohlo by vás zaujímať: Speváčka Jennifer Lopez si užíva vianočnú pohodu: Pozrite sa, aký krásny stromček urobili jej deti

Po večery ho bude mať možnosť ochutnať i Meghan

Kráľovná vyhlásila tento nápoj za svoj obľúbený, asi aj preto, že je pre ňu taký špeciálny a nedopraje si ho počas zvyšku roka. Celá rodina si po chutnom jedle zahrá spolu šarády. Teda pantomínu, v ktorej by tohto roku mohla zvíťaziť práve herečka Meghan. Pri nej dostanú deti darčeky a sladké, dospelí na neubránia dolievaniu slávneho Zaza. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus