Zabráňte svojmu telu prijímať toxíny z prostredia: Tento typ detoxu vás ochráni a budete krajšia

Naše telo má unikátnu schopnosť samodetoxifikácie. Môžete mu však pomôcť od toxínov očistiť sa efektívne a rýchlo. Tento princíp vám pomôže k zdravému životu, oplývať budete zdravým.

Toxíny môžete zo svojho tela efektívne odtrániť, pomôže vám tento typ detoxu

Toxíny môžete zo svojho tela efektívne odtrániť, pomôže vám tento typ detoxu

Zdroj: Profimedia

Aby ste vedeli začať poriadnu detoxifikačnú očistu od toxínov, najdôležitejšie je pozrieť sa na svoj bežný denný jedálniček. Mal by obsahovať čo najviac organických jedál, od lokálnych dodávateľov, hlavne množstvo ovocia a zeleniny, ktorá je zakúpená z poctivých rúk jej pestovateľov.

Mohlo by vás zaujímať: Predplesová kúra, vďaka ktorej budete mať o číslo menej: Pomôže vám ku krajším krivkám do šiat

Potraviny, ktoré sa musia dostať do vašej stravy

Dôležitým dodatkom k už tak zdravej strave je aj príjem množstva antioxidantov. Svoje telo o ne obohacujte práve cez všetko, čo je zelenej farby. Kel, karfiol či špenát detoxifukujú tráviaci systém práve svojou zložkou- fylonutrientami. Vitamín C je zasa dôležitým vitamínom pri vnútornej výžive tela, tak isto doprajte svojej lepšej postave aj kurkumu. Tá zabezpečuje rýchlejšie vstrebávanie vitamínov do vášho tela a zablokuje toxické látky, ktoré sa chcú dostať cez bunkovú membránu.

Vyhýbajte sa tomuto typu mäsa a rýb

V našich končinách je veľkým problémom práve toxikácia mäsa, ktoré sa dostáva do nášho tráviaceho systému. Náhradou, ktorá pomáha pri trávení je práve sója. Jej prírodné zložky sa postarajú o uľahčenie chodu čriev, dezinfikujú žalúdok a samozrejme pomáhajú urýchľovať chudnutie viac ako mäso, či ryby, ktorých tkanivá vedia byť plné toxických látok. 

Prečítajte si tiež: Niekoľko typov zväčšeného brucha: Takto sa vám zmení postava, keď budete prehliadať tieto detaily

Tieto minerály majú rázne nie

Kontrolovanie príjmu minerálov je tiež veľmi dôležité. Nemali by ste to preháňať so železom, sodíkom ani draslíkom. Železo je silný kov, ženská diéta si ho žiada ešte menej ako tá mužská. Osekajte príjem bieleho cukru, svoje stop dostane aj biela múka. Viete ju nahradiť napríklad vločkami, ktoré sú pokladané za superpotravinu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba