Presunúť na hlavný obsah

Ples v opere 2019: Modelka Saša Gachulincová podporuje lokálny dizajn, takto vyniesla róbu od Marcela Holubca W.

Slovenské celebrity

Modelka Alexandra Gachulincová z Elite Bratislava vyniesla róbu z dielne Marcela Holubca W, ku ktorého tvorbe má dlhodobo pozitívny vzťah.

Medzi hosťami 19. ročníka dobročinného Plesu v opere nechýbali ani slovenskí módni návrhári. Tí mali medzi prítomnými dámami pekné portfólio šiat. Teší nás, že Slovenky dôverujú lokálnej tvorbe a podporujú jedinečné modely z ich dielne.

Neprehliadnite: VIDEO: Linda Nývltová vyberala róbu podľa jediného kritéria: Tipovali by ste, že táto kráska robí modelku už 20 rokov?

Vytvoriť každý rok nové dielo je náročné

Modelka Alexandra Gachulincová z Elite Bratislava je dlhodobo obdivovateľka Marcela Holubca W a pri každej príležitosti, keď môže, zúčastňuje sa jeho prehliadok, či už v úlohe modelky alebo medzi hosťami. Na Plese v opere nebola prvýkrát, v minulosti si takisto obliekla róbu od Marcela. Tentoraz vyniesla slávnostnú róbu v „baby blue“ odtieni s dlhou vlečkou. „Na Marcelovej tvorbe obdivujem výber rafinovaných látok, ktoré sú zároveň moderné a naozaj kvalitné. Takisto jeho kreativitu, ktorá nemá hranice. Je skutočne náročné každý rok vytvoriť nejaké dielo, ktoré nie je okopírované, jedinečné a sedí danej žene. Marcelovi sa vždy podarí vystihnúť osobnosť nositeľky. Má špecifický rukopis  nie je “ťažký,” vyjadrila spokojnosť modelka Saša Gachulincová. 

O make-up sa jej postarala profesionálna make-up artistka Katarína Kmecová a účes mala na starosti hair stylistka Renáta Márová. Tieto dámy sú spolu zohraté a vytvorili opäť niečo jedinečné a najmä, profesionálne. Povedzme si úprimne, jednoduchú vizáž s modrými tieňmi, si nemôže dovoliť len tak hocikto.

Saša sa pohybuje vo svete modelingu niekoľko rokov a má precestovaný kus sveta. Sú to práve modelky, ktoré vedia objektívne zhodnotiť lokálnu tvorbu a porovnať ju s tou svetovou. Ak sa k tomu pridá chuť meniť fast fashion a vyjadriť podporu lokálnym dizajnérom, zdá sa, že na Slovensku začína osveta. „Marcelove kreácie sú veľmi vzdušné, príjemné na nosenie a francúzsky ženské. Nie je prekombinovaný. Obľubuje pracovať s bielou a čiernou, ale perfektne vie narábať aj s farbami. Za jeho kolekciami je vždy nejaký príbeh a to je ďalšia pridaná hodnota.“

Saša dlhodobo podporuje lokálny dizajn

Lokálna móda na Slovensku má momentálny booom. Mamičky na materkej sa začali realizovať a aj mladí ľudia. Na trhu sú aj etablovaní navrhári, ktorí tvoria už nejaký ten čas. Všetci sa cítia akosi presýtení z tzv. fast fashion. Vyhľadávajú kvalitné materiály. Chcú slovenskú výrobu. Majú potrebu sa odlíšiť a mať vlastnú identitu. A to je super. Väčšina z nich má ešte  čo zlepšovať, ale fandím im a držím palce :).

Nahliadnite do dielne Marcela Holubca W.

„Večerná plesová toaleta pre Alexandru bola vytvorená z hodvábneho duchessu. Tento materiál som zvolil pre jeho sošnosť, lebo sa mi s ním dobre pracuje. Čo sa týka farebnosti dvoch otieňov baby blue a kráľovskej modrej, typovo sa hodí nositeľke a podtrhuje jej osobnosť a krásu,“  prezradil nám etablovaný návrhár Marcel Holubec W.  

Modelku nevníma len ako nositeľku šiat, ale predovšetkým ako osobnosť, a teda akýsi x-faktor: Sasha je jednou z mojich múz, ktorú vnímam pri svojej tvorbe za veľmi energickú a inšpiratívnu osobnosť.“  Nám nezostáva len súhlasiť.

Tento rok obliekal aj moderátorku Plesu v opere, ktorou bola Lucia Hurajová. Tá napokon v hlasovaní o najkrajšiu róbu aj vyhrala. Všetky róby a poradie, si môžete pozrieť nižšie:

Sledujte: VIDEO: Róby Sloveniek z Plesu v opere 2019: Éterická Jana Pištejová, Zlatica Puškárová krásne docielila osí pás

- Najčítanejšie -