Presunúť na hlavný obsah

Chudnite podľa znamenia zverokruhu: Pozrite sa, vďaka čomu vám to pôjde naozaj rýchlo

Zdravie

Ak sa túžite dostať ešte pred letom do formy a nechcete držať nejakú diétu zbytočne, skúste to podľa toho, čo hovoria hviezdy. Možno práve takto, pôjdu kilá navyše dolu oveľa skôr, ako si myslíte.

Viete, kto by mal v stravovaní zabudnúť na mlieko a mliečne produkty, komu škodí mäso a naopak, komu pomôže? Pozrite sa, ako sa viete k dokonalej postave, dopracovať vďaka hviezdam.

Prečítajte si: Zdravé raňajky, z ktorých sa priberá najviac: Všímajte si riziká, kvôli ktorým sa rýchlo menia na kalorickú bombu

Baran 

Pre večne nestíhajúcich Baranov sú raňajky kľúčové, pokiaľ chcú zhodiť nejaké to kilo navyše. Takisto by ste mali začať používať zdravšie oleje a jesť viac zeleniny. Pokiaľ sa však nenaučíte jesť pravidlene, na dokonalé krivky zabudnite.

Býk

Pri vašom stravovaní je kľúčové eliminovať zo stravy cukor. Vyhnite sa koláčikom, čokoláde, či cukríkom. Tieto potraviny vám bránia v zhadzovaní, aj keď počas dňa jete relatívne málo. Základom je, aby ste si cukor udrživali na konštantnej úrovni. Preto ak pocítite jeho pokles, siahnite po orechoch, či sušenom ovocí. 

Blíženci

Ráno začnite čerstvými šťavami a smoothie. Ideálne je, ak vo väčšej miere jete zeleninu v akejkoľvek podobe. Môžete si ju dopriať s rôznymi prílohami. No mäsu by ste sa mali radšej vyhýbať. Práve to vám môže totiž pridávať  zbytočne na váhe. 

Rak

U Rakov je zásadný problém, že jedia najmä v strese a rýchlo. Vďaka tomu prijímajú oveľa viac ako potrebujú. Mali by skúsiť jesť v pokoji, jedlo si vychutnať a nájsť si na neho dostatok času. A výsledky prídu oveľa skôr ako predpokladáte. 

Lev

Ak ste sa narodili v znamení Leva, nemali by ste čo i len pomyslieť na mastné a údené. V rámci vašej figúry sú tieto jedlá najväčším strašiakom. Naopak svoj jedálniček by ste mali obohatiť o huby. Pripravujte si ich na rôzne spôsoby. Veľmi vám prospeje hliva, ktorá dokonca zlepšuje fungovanie imunitného systému. 

Panna 

Panny sú v rámci stravovania najpoctivejšie znamenie.  O zdravom jedle vedia snáď úplne všetko. Na svojom tanieri majú dostatok zeleniny, ovocia, vyhýbajú sa ťažkým jedlám. Ak aj potrebujú zhodiť, je to skôr jedno, či dve kilá po sviatkoch. Vtedy im stačí detoxikačný deň a majú späť svoju skvelú figúru. 

Neprehliadnite: Zázračný nápoj ako vitamínová bomba: Obsahuje málo tuku a dvojnásobný proteín, takže schudnete rýchlejšie

Váhy

Pokiaľ chcete schudnúť, ryža, zemiaky, chlieb, či cestoviny sú váš nepriateľ. Sacharidom by ste sa mali radšej vyhnúť. Tie totiž robia vášmu metabolizmu značné problémy. Ak ich obmedzíte, uvidíte pomerne rýchly efekt. 

Škorpión 

Škorpióni by sa mali pri udržiavaní figúry, spoľahnúť najmä na šport. Ich metabolizmus pomerne rýchlo spaľuje, len potrebujú fyzickú aktivitu. Skúste ranný beh, plávanie, či bicyklovanie.

Strelec

Do vášho jedálnička by ste mali pridať najmä zdravšie tuky. Navyše ak nahradíte mäso rybami a obmedzíte večere, ste na najlepšej ceste k vysnívanej figúre.

Kozorožec

Hoci zdravá strava pre vás nie je najobľúbenejšia téma, práve na ňu by ste sa mali pri zhadzovaní kíl spoľahnúť. Škodia vám všetky ťažšie veci, ktoré zrejme obľubujete. Lupienky, hranolky, hamburgery, či vyprážané jedlá alebo bryndzové halušky. Áno, tohto všetkého sa musíte vzdať.  

Vodnár 

Keď ste sa narodili v znamení Vodnára, mali by ste úplne vylúčiť mliečne produkty. Teda pokiaľ chcete schudnúť. Tie robia najväčší problém, na ceste k vašej krásnej postave. Vyskúšajte ich na mesiac vynechať a sami sa rozhodnete, čo ďalej. No my odpoveď poznáme už teraz. 

Ryby

Ryby by sa mali vyhýbať jednostranne zameraným diétam. Oberajú ich totiž o energiu, takže sa v pomerne krátkom čase, vrátia k pôvodnému jedálničku. A jojo efekt je na svete. Doprajte si všetko, no v menších porciách a častejšie. 

Skúsite diétu podľa zverokruhu?

spolu hlasovalo 65 ľudí

Áno
37
Nie
28

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus