Presunúť na hlavný obsah

Problém, s ktorým sa stýka veľa žien: Po mnohých neúspešných vzťahoch zistila pravý dôvod, prečo sa muži nechcú ženiť

Feminity

V dnešnej dobe to vyzerá, že takmer žiaden muž netúži po svadbe. Viete, aký je skutočný dôvod toho, prečo má pred týmto krokom väčšina chlapov veľký rešpekt?

Aj vám sa zdá, že je čoraz menej mužov po tridsiatke, čo sa hrnú do manželstva? Áno, je to fakt. Argumentujú tým, že sú mladí a na ženenie majú ešte kopec času. 

Prečítajte si: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

Toto mužom nacháňa strach

”Každý moj vzťah stroskotal vo chvíli, keď som nahlas vyslovila, že sa chcem vydať. Pritom som to nemyslela, v nejakom krátkom časovom horizonte. Jednoducho som len vyslovila túžbu po tradičnej rodine, s víziou manžela po svojom boku a nejakých tých ratolestí. No doposiaľ som vždy mala chlapa, ktorý v danom momente, zvolil spiatočku skôr, ako som mu stihla pripraviť raňajky,” začína svoje rozprávanie Monika.

Neprehliadnite: Neveru nikdy neutajíte dlhodobo: Táto jedna vec ma prezradila a takmer som prišla o manžela

Sympatická plavovláska však vždy hľadala chybu sama v sebe. ”Neustále som premýšľala nad tým ako je možné, ža každý chlap po mojom boku si zbalí veci a napokon odíde. Myslím si totiž, že som pre nich robila maximum. Starala som sa o domácnosť, varila som, žehlila a večer som sa zo žienky domácej premenila na dračicu. Viete presne, čo myslím. Takže o intimitu medzi nami nikdy nebola núdza. Práve preto som nedokázala pochopiť, ako je možné, že vždy zostanem napokon single.”

Keď je strach zo straty slobody silnejší

Vo chvíli, keď sa Monika zmierila s tým, že sa asi naozaj nevydá, najviac ju dostávali otázky typu, na čo vlastne ešte čaká. ”V duchu som si vždy povedala, že na chlapa, ktorý sa nebude báť zodpovednosti. A hoci to v tej chvíli pre mňa bola len fráza do vetra, pochopila som, aké veľké množstvo pravdy na nej je.” Keď sa zoznámila s Tiborom, randili spolu štyri mesiace a všetko pôsobilo idylicky. V momente, keď už to medzi nimi vyzeralo na dobrej ceste, navrhla mu Monika spoločné bývanie. Povedal zásadné nie. No ako prvý, po mnohých neúspešných vzťahoch mal aj argumenty. ”To čo si na ňom najviac cením je úprimnosť. Veľmi otvore mi povedal, že má strach z toho, že ho budem obmedzovať. Chodil totiž pravidelne na box, do fitka, k tomu sa venoval profesionálne streľbe a samozrejme občas chcel zájsť na pivo. Upozornil ma, že doposiaľ mu to nebola ochotná tolerovať žiadna frajerka. V podstate ma postavil pred hotovú vec a povedal mi, že ak toto ustojíme, ustojíme všetko… A nám sa to zatiaľ darí. Dokonca už spolu bývame".

Diskusia k článku

comments powered by Disqus