Presunúť na hlavný obsah

Z GAGA na skutočnú Lady. Takto sa menila hviezda filmu Star is born, pamätáte si ešte, ako vyzerala?

Zahraničné celebrity

Čo sa skrýva za tajomnou zmenou imidžu niekdajšej kráľovnej extravagancie a provokácie, ktorá sa vyžívala v šialených kostýmoch?

Kostýmy a vizáž Lady Gaga sú presne ako jej albumy. Čím viac odhaľuje zo svojej duše, o to menej mejkapu a bizarných kostýmov potrebuje.

Neprehliadnite: IN vs. OUT: Zistite, ktorým topánkovým štýlom odzvonilo a vymeňte ich za štýlovejšie alternatívy

Utiahnuté dieťa bez kamarátov

Lady Gaga sa narodila v roku 1986 ako Stefani Germanotta do bohatej manhattanskej rodiny. Bolo to utiahnuté, hanblivé dieťa, ktoré zo školy utekalo domov. Ako štvorročná začala hrať na piano a v tej chvíli vedela, že sa chce stať speváčkou. Na vysokej škole odohrala prvé koncerty v miestnych baroch a dokonca skladala texty aj pre iných hudobníkov. Jej kariéra však mala odporcov. Jej neprajní spolužiaci vytvorili na Facebooku skupinu s názov „Stefani Germanotta, you will never be famous“ (Stefani Germanotta, nikdy nebudeš slávna). Mimochodom, skupinu nájdete na Facebooku doteraz.

Chcela byť iná ako ostatní

V roku 2006 si Stefani vybrala svoje profesionálne meno a identitu. Zrodila sa Lady Gaga. Meno bolo inšpirované piesňou Radio Ga Ga od skupiny Queen. V roku 2008 vydala prvý album Fame a Lady Gaga sa svojimi hitmi Just dance či Poker face dostala do všetkých svetových rádií. V rovnakom roku ohlásila Lady Gaga svoje prvé veľké turné a začala pracovať na svojich kostýmoch. Tie boli veru poriadne extravagantné.

„Celý život sa najviac bojím toho, že budem obyčajná,“ opakovala v rozhovoroch hviezda. Odvtedy Lady Gaga spôsobila rozruch všade, kde sa objavila. Výrazný mejkap, umelé mihalnice, šialené kostýmy, extravagantný účes  a legendárne vysoké topánky, v ktorých sa snáď ani nedalo chodiť. Vďaka jej imidžu o nej hovorili všetci. Hoci to nebolo vždy príliš lichotivé, Lady Gaga si nemohla zabezpečiť pre svoje turné lepšie promo.

Neprehliadnite: Superpotravina, ktorá je dobrá pri redukcii váhy: Obsahuje vlákninu a vyrovnáva hladinu krvných cukrov

Ešte extravagantnejšie kostýmy

V roku 2009 vyšiel jej druhý album The Fame Monster a kostýmy sa stali ešte bizarnejšie. Určite si pamätáte jej šaty ušité z mäsa, v ktorých sa objavila na odovzdávaní cien MTV Music Awards. Nikto nehovoril o ničom inom. Kým prvé dva albumy boli o sláve, tretí album Born this way bol o slobode, ľudskej individualite a feminizme. V tomto období sa Lady Gaga objavovala na verejneosti ako svoje mužské alter ego menom Jo Calderone.

Privítajte dámu

Prvý zjavný zlom v jej hudbe a kostýmoch nastal v roku 2014, keď spolupracovala na albumu Cheek to cheek s legendou Tonym Bennettom. Piesne boli nádherné a čisté a rovnako pôsobila aj Lady Gaga. Nosila nádherné róby a stala sa tvárou mnohých známych módnych značiek. Prišiel album Joanne, venovaný pamiatke jej nebohej tety, a štýl jej hudby sa úplne zmenil. Z tanečných popových piesní prešla na pianové skladby s hlbokými textami. Znova sa jej podarilo udržať sa v rádiových rebríčkoh.

Neprehliadnite: Krásna Soňa Skoncová sa pustila do biznisu s rúžmi: Prezradila ultra jednoduchý tip na zväčšenie pier

Oscarová Lady Gaga

Nech vytvorí Lady Gaga čokoľvek, vždy je to hit. Potvrdil to aj soundtrack k filmu Starn is born, v ktorom si zahrala po boku Bradleyho Coopera. Za titulnú pieseň Shallow dokonca získala Oscara. V roku 2019 sa stala historicky prvou osobou, ktorá vyhrala ceny Grammy, BAFTA, Golden Globe a Oscar v jednom roku. Na všetky odovzdávania vždy dorazila okúzľujúca dáma s dokonalým vkusom. Sem-tam sa vždy postará o malý rozruch, ale to len preto, aby sme náhodou nezabudli, že to ona je kráľovná popu a extravagancie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lady Gaga (@ladygaga),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lady Gaga (@ladygaga),

Máte radi speváčku Lady Gaga?

spolu hlasovalo 2562 ľudí

Áno
2331

- Najčítanejšie -