Presunúť na hlavný obsah

Praha žila módou: Návrhárska elita predstavila kolekcie na jar/leto 2020

Móda

I keď v našich končinách začína jeseň, v Prahe sa pred pár dňami predstavovali kolekcie na budúcu letnú sezónu. Čo bude horúcim trendom podľa domácej scény?

Zuzana Kubíčková

Maratón prehliadok odštartoval prezentáciou kolekcie Zuzany Kubíčkovej. Pre túto návrhárku sú charakteristické modely zdôrazňujúce ženskosť a jemnosť. Zuzana si potrpí na detaily, ktoré dotvárajú jej kolekcie a inak tomu nebolo ani pri tej najnovšej. Veľmi originálna bola aj ich prezentácia. Tentokrát vymenila Zuzana klasické mólo za komornejšiu alternatívu. Návštevníci si tak mohli pozrieť jej kreácie oveľa detailnejšie.

Neprehliadnite: Michael Kováčik predstavil na Mercedes Benz Prague Fashion Week kolekciu jar/leto 2020

Vanda Janda

Posledné roky sa mladej dizajnérke známej pod menom Vanda Janda nesmierne darí. I vďaka svojmu nezameniteľnému štýlu púta pozornosť. Jej modely na letnú sezónu 2020 sú veľmi svieže a určite by si z nich vybrala každá žena. Ready-to-wear kolekcia mladučkej dizajnérky zožala naozaj veľký úspech.

Teraza Vu

Už tradične sa na Fashion Week-u v Prahe predstavuje aj Teraz Vu so svojimi kreáciami. Luxusná spodná bielizeň od tejto návrhárky sa vyznačuje ručnou a precíznou prácou. Okrem jemných kúskov sme na móle mali možnosť vidieť aj zaujímavé masky na tvárach niektorých modeliek. Ručne ich zhotovila jedna z najznámejších českých make-up artistiek Margit Skřenková.

Lukáš Krnáč

“BLACK SOUL“ je názov najnovšej kolekcie mladého slovenského dizajnéra Lukáša Krnáča, ktorú aj tentokrát úspešný študent UTB Zlín tak, ako väčšinu svojej doterajšej tvorby, predstavil v rámci MBPFW. Hlavnou inšpiráciou bola temnota a spoločných prvkov vytvárajúcich prepojenie jednotlivých modelov je viditeľne hneď niekoľko. Naprieč celou kolekciou sa objavujú “falošné tetovania“ či ilustrácie na telo, ktoré spracovala a navrhla študentka FAVU ateliéru telového designu Vendula Kolářová.

Zoltán Tóth

Ďalším mladým Slovákom, ktorý zabodoval medzi českou elitou je Zoltán Tóth. Ten si za pomerne krátky čas vybudoval stabilné miesto na česko-slovenskej módnej scéne. Jeho kreácie často vídať aj v popredných českých magazínoch ako Vogue či Elle. Tentokrát vytvorili kolekciu postavenú najmä na šatách, asymetrických strihoch a výrazných farbách.

Mohlo by vás zaujímať: Púštny festival Burning Man: Svetové topmodelky prišli v divokých lookoch, známa Češka sa predviedla nahá

La Formela

Veľmi  ženskú, sofistikovanú, no rafinovanú kolekciu predviedla La Formela. Jednofarebné modely v prevažne neutrálnych tónoch, detailne zapracované strihy. Vďaka týmto aspektom je kolekcia tohto zoskupenia považovaná za jednu z najlepších, aké sme sa na nedávnom Fashion Week-u v Prahe mohli vidieť.

Liběna Rochová

Ikona českej módnej scény, Liběna Rochová, taktiež zvolila na prezentovanie svojich modelov inú formu, ako modelky na móle. Jej kolekciu s názvom MEI si nadšenci módy mohli pozrieť v MIRU Pop Up-e. Návrhárka čerpala inšpiráciu na jej tvorbu zo svojich ciest po Japonsku. Kreácie sú vytvorené z luxusných látok a prepracovaných strihoch. Honosnosť im dodáva i fakt, že ide o modely s veľkým podielom ručnej práce.

Prečítajte si: Fashion LIVE! 2019 v nových priestoroch a skoršom termíne!

Odivi

Komu sa podarilo šokovať najviac? Jednoznačne značke ODIVI. Pretože ich "kolekcia" bola jednoducho neprehliadnuteľná. I keď vlastne žiadna nebola. Poznáte príbeh Cisárové nové šaty? Tak presne toto slúžilo ako inšpirácia. No okrem toho chcela Iva Burkertová, dizajnérka značky poukázať i na niečo iné.  A to na fakt, že oblečenia je na tejto planéte viac ako dosť. Kolekcia, ktorá vlastne neexistuje, tiež podmieňuje k téme udržateľnosti, keďže nejeden dizajnér vám povie i to, že 100% udržateľná kolekcia sa vytvoriť, žiaľ, nedá.

VIAC ZAUJÍMAVÝCH KÚSKOV NÁJDETE V NAŠEJ FOTOGALÉRII

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus