Presunúť na hlavný obsah

5 zásad expresného chudnutia: Ak si ich osvojíte, už nikdy nebudete bojovať s jo-jo efektom

Chudnutie a diéty

Áno, schudnúť sa dá rýchlo, zdravo a bez jo-jo efektu. Teda, ak viete, ako na to. Nám sa podarilo odhaliť, ktoré zásady sú pri rýchlom chudnutí kľúčové.

Áno vieme, vždy je ideálny model postupného zhadzovania prebytočných kíl. Čo však robiť v prípade, že máte len pár týždňov a čaká vás udalosť na ktorej potrebujete vyzerať perfektne? Máme pre vás riešenie. Ak sa budete držať týchto zásad, nielenže to pôjde rýchlo, ale aj bez jo - jo efektu. 

Mohlo by vás zaujímať: Budúce mamičky, pozor: Toto sú najdôležitejšie živiny, ktoré treba v tehotenstve znásobiť a prijímať do tela

1. Pravidelne telo hydratujte

To, že počas chudnutia je potrebné zvýšiť príjem vody, všetky vieme. No mali by ste si naozaj kontrolovať to, aké množstvo si dávate. Prioritne pite čistú neperlivú vodu, no v ranných hodinách si môžete dopriať aj ovocné, či zeleninové šťavy. Ideálne je dať si jeden deň v týždni, práve takýto detoxikačný. 

2. Jedzte každé dve hodiny

Nehladujte. Výhovorky typu, že nemáte čas sa najesť nie sú na mieste. Základom je, aby vaše telo nemalo potrebu ukladať si tuky. Preto jedzte každé dve hodiny niečo malé, mimo hlavných jedál. Napríklad polovicu hrušky, jabĺčka, kúsok mrkvy, pár orieškov. 

3. Cvičte 20 minút denne

Pohyb je veľmi dôležitý. No nemusíte tráviť hodiny denne vo fitku. Naozaj podstatná je pravidelnosť. Zvoľte si činnosť, ktorú máte radi a venujte sa jej každý deň minimálne 20 minút. Skvelý je beh, jogging, bicyklovanie, či korčule. Jednoducho cvičenie, ktoré je zamerané na spaľovanie tukov.

Prečítajte si tiež: Neuveríte, ale táto mamička je v šiestom mesiaci tehotenstva! Jej vyrysované bruško vyvoláva vlnu diskusií

4. Ku každému hlavnému jedlu si dajte ako prílohu zeleninu

Zelenina je niečo, čo si môžete dopriať v neobmedzených množstvách. Ku každému hlavnému jedlu si naservírujte veľké množstvo surovej zeleniny. Na obed môžete aj grilovanú. Snažte sa však vynechávať klasické prílohy s veľkým obsahom sacharidov.

5. Dajte STOP - ku sladkostiam a alkoholu

Zabudnite na čokoládu, zmrzlinu, nanuky. Potraviny, ktorými zaháňame depresie, či smútok sú jednoducho v tejto fáze tabu. Dajte si to na pomyselné váhy, chcete krajšiu postavu, či chvíľkovo lepší pocit? Asi v tom máme vštky jasno, no nie? Tak čo, idete to skúsiť?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus