Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Česko-slovenské tváre modelingu mieria na svetové finále v Paríži: Nová generácia je čoraz viac pripravená

Modeling

Víťazi Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre SR a ČR sa už intenzívne pripravujú na svetové finále v mekke módy, akou je Paríž. Ako sa im zmenil život a na čo sa momentálne v rámci príprav sústreďujú?

Galavečer Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR bol vyústením série castingov a tých najzaujímavejších tvárí a osobností. V Španielskej sále Pražského hradu sa na konci augusta uskutočnilo finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre Českú a Slovenskú republiku. Najprestížnejšia modelingová súťaž na svete, do ktorej sa každý rok prihlási stotisíce záujemcov z viac než 30 krajín sveta, pozná teraz mená víťazov pre Českú a Slovenskú republiku. Stali sa nimi Klára Binderová a Sebastián Klimeš za Českú republiku a Charlotta Kušnírová a Andrej Chamula za Slovenskú republiku. Víťazi budú čoskoro reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále v Paríži, kde si TOP 15 finalistov rozdelí garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote takmer 780.000€.

Prepomeňme si finále: VIDEO: Galavečer Schwarzkopf Elite Model Look 2019: Na svetové finále mieri nová generácia, toto sú víťazi!

„Máme tu už odklon od klasickej krásy. Čím ďalej, tým viac sa hľadá originálny typ. Také sú presne aj všetky modelky, ktoré nás v posledných rokoch reprezrentujú. Miša Hlaváčková, Linda Nývltová či Miša Kocianová. Každá z nich je úplne iná a každá uspela vďaka inému osobnému kúzlu,“ prezradil počas veľkolepého finále Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre SR a ČR sám riaditeľ Saša Jány

FEMINITY TV: Pripomeňme si zákulisie česko-slovenského finále Schwarzkopf Elite Model Look 2019 

Slovenskí víťazi a ich vnímanie modelingu, odkedy vyhrali

Predstaviteľka novej generácie modeliek Charlotta Kušnírová si finále užívala, ale zároveň má veľký rešpekt pred profesionálnym modelingom: „Za víťazstvo vo finále som veľmi vďačná a vážim si túto príležitosť reprezentovať SR na svetovom finále. Pred účasťou v súťaži mám zdravý rešpekt a veľmi sa teším na celkovú atmosféru, nové zážitky, skúsenosti i samotný finálový večer.“ Jej jedinečnosť spočíva v tom, že sa odlišuje od ostatných pehami a ostrými črtami tváre. Na odbornú porotu by mohla zapôsobiť charizmou, vzhľadom a chôdzou.

Začínajúca modelka, ktorá svojou originalitou a osobnosťou zaujala odbornú porotu vie, že súčasťou kariéry modelky je v dnešnom svete aj prezentácia na sociálnych sieťach. Predovšetkým Instagram sa stáva jedným z dôležitých atribútov už na castingoch. Modelky, ktoré ju inšpirujú sú Linda Evangelista, Michaela Kocianová a Daniela Peštová. 

Andrej Chamula bude reprezentovať za slovenský trh mužov. Nováčik v oblasti modelingu odštartoval kariéru, ktorá ho vďaka drine a profesionalite môže doviesť ďaleko. On sám si to, zdá sa, uvedomuje tiež: „Povedal by som, že víťazstvo ma zviditeľnilo na česko-slovenskom modelingovom trhu. Dúfam, že na svetovom finále získam daľšie skúsenosti, ktoré ma opäť posunú vpred a zmeny narastú do nových rozmerov. Už sa neviem dočkať.

Andrej berie modeling ako šancu, ktorá je len raz v živote. On sám sa rozhodol, že túto životnú výzvu príjme a na modeling sa pozerá s rešpektom: To, čo som sa v modelingu naučil, je to, v čom ma aj najviac prekvapil. Pri každej práci sa očakáva od modela, že bude profesionálny, pohotový a pohodový :). Profesionalita je vyžadovaná v každom slova zmysle. Moje predošlé pracovné skúsenosti, najmä brigády, toto nevyžadovali. Počas pauzy som otvoril mobil a neriešil nič a nikoho okolo seba. Pri modelingu je to iné, ľudia, s ktorymi pracujem sú zaujimavé, kreatívne osobnosti. Vždy sa vieme veľmi príjemne porozprávať a bolo by škoda o túto príležitosť prísť uzavretím sa do seba.

Českú republiku bude reprezentovať táto dvojica

Česká víťazka Klára Binderová už takisto obdržala uvítací list s pokynmi, týkajúcich sa pravidiel na svetovej súťaži v Paríži: Bude to veľká skúsenosť do budúcna a už sa nemôžem dočkať svetového finále v Paríži. V rámci príprav na svetové finále som si vyhradila čas, keď idem cvičiť alebo na nákup zdravej výživy. Absolvovala som aj niekoľko kurzov angličtiny,“ prezradila Klára, ktorá začiatkom septembra nastúpila do prvého ročníka štvorročného gymnázia. Spočiatku bolo pre ňu náročnejšie zamerať sa na viac vecí naraz. Máme na mysli, skĺbiť pohyb, zdravú stravu, školu a modelingové povinnosti. 

Náročné situácie jej pomáha zvládať vyvážený čas medzi povinnosťami a rodinou, s ktorou sa cíti šťastná a rada s ňou trávi čas. Po fyzickej stránke je pre ňu dôležitý vyvážená strava a spánok. Sebaisto sa cíti vtedy, keď verí v to, čo robí. 

Neprehliadnite: VIDEO: Zákulisie Schwarzkopf Elite Model Look 2019: Aké trendy vo vizáži a účesoch budeme nosiť túto sezónu?

Sebastián Klimeš, víťaz českého finále Schwarzopf Elite Model Look 2019 sa na svetové finále teší a atmosféru modelingu si užíva. Vďaka víťazstvu v národnom kole súťaže som získal zaujímavé fotenia a pracovné ponuky na domácom trhu a hlavne možnosť zúčastniť sa svetového finále v Paríži, na ktoré sa veľmi teším.

O tom, že víťazi prechádzajú náročnou prípravou pred svetovým finále, niet pochýb. Nová generácia modelov je však čoraz viac pripravenejšia. Okrem informácií a prehľadu o modelingu či módnom priemysle majú lepšiu angličtinu. Sebastián nám prezradil, čo pomáha jemu a musíme povedať, že s ním celkom súhlasíme: Angličtinu máme v škole, ale okrem toho sa ju učím najmä sám. Zakázal som si dabing, filmy a seriály sledujem v pôvodnom znení. Myslím si, že tak človek môže napočúvať prízvuk aj slovnú zásobu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe