Presunúť na hlavný obsah

Syndróm princeznej postihuje takmer každú ženu: Je súčasťou aj vášho života?

Zábava

Počuli ste už o syndróme princeznej? Možno to netušíte, ale môže ísť aj o vás.

Nie, vôbec nejde o rozprávky či rozmaznané správanie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pôvod tohto syndrómu je v ničom inom.

Mohlo by vás zaujímať: 5 signálov vášho tela pri klamaní a flirtovaní: Čo vás vždy prezradí a kvôli čomu ste pre okolie ľahko čitateľná?

Spozorovali ste aj vy niekedy, že každá skupina kamarátok (možno aj tá vaša), má jednu členku, ktorá akosi vyniká (vo všetkom) na ostatnými? A teda primárne svojím vzhľadom. Jasné, mohlo by sa zdať, že kto si už len bude hľadať kamarátky podľa krásy, ale práve ženy, ktoré majú syndróm princeznej, to cielene robia. Ich predstavou je byť "kráľovnou" v kolektíve svojich kamarátok a vynikať tak nad nimi po fyzickej stránke.

Dokonca je vedecky dokázané, že pekné ženy sa rady a cielene obklopujú menej atraktívnymi ženami. Ak by sme to mali povedať hlúpo - pekné si vyberajú skôr tie škaredé. Pretože po ich boku môžu pôsobiť dokonalo, nemusia sa báť akejkoľvek konkurencie. Ideálne, ak sú tieto ich kamarátky možno aj o niečo hlúpejšie. Potom sa budú cítiť ešte lepšie a neohrozene. Áno, je to vypočítavý krok, ktorý sa však všetkym "princeznám" vždy dokonalo vyplatí. Len sa pozrite na okolité skupiny kamarátok. Každá má takúto princeznú a možno ste práve vy tou, ktorá ňou je...

Prečítajte si: Hlúposti, ktoré sú ženy urobiť na sociálnych sieťach, len aby zaujali muža: Urobili ste niečo z tohto už aj vy?

Neveríte? Tak si vašu situáciu predstavte ešte raz. Vychádzajme za predpokladu, že ste obyčajná baba, priemernej postavy, veľkosť šiat máte 38-40, vlasy nefarbené, make-up takmer nenosíte. A rovnako je na tom zvyšok vašej dievčenskej skupiny. A potom je tu ona. Vysoká, štíhla, dlhonohá kamarátka, ktorá má krásne žiarivú hrivu, ktorej venuje dostatočnú pozornosť, rovnako tak svojej pleti a výberu šiat či kozmetiky. Všade, kam prídete je to práve ona, kto na seba strháva pozornosť.

Ak patríte medzi ženy, ktorých ich krásna kamarátka využíva a vy v podstate môžete byť rady, že sa niekto taký s vami vôbec baví, tak je najvyšší čas prehodnotiť takéto kamarátstvo. Nikoho úlohou predsa nie jej robiť druhých ľudí krajších na úkor svojho vzhľadu...

Neprehliadnite: Ak sa váš potomok narodil v tomto znamení, čaká ho výnimočný život: Patrí sem aj vaše zlatíčko?

- Najčítanejšie -