Presunúť na hlavný obsah

5 signálov vášho tela pri klamaní a flirtovaní: Čo vás vždy prezradí a kvôli čomu ste pre okolie ľahko čitateľná?

Zábava

Poznáte svoje telo? Ste si istá? Niektoré veci by ste mali ovládať, ak nechete, aby vás pri drobných klamstvách vaše okolie vždy "prekuklo". Pozrite sa na to, ako to ľahko zvládnete.

Počuli ste už vetu, že klamať je síce zlé, ale zdravé? Áno, toto je vraj vedecky podložený fakt. Podľa evolučných biológov si človek cielené a premyslené klamstvo, reagujúce na danú, nevyhovujúcu, či nepohodlnú situáciu, osvojil už pred minimálne 50 000 rokmi. A za to vďačíme rozvoju mozgovej kôry a rečových schopností. Samotné klamstvo však nie je len doménou slov. Ale aj reči tela. Práve tá nás totiž takmer vždy prezradí. Tak čo ovládate ju, či patríte v tomto do kategórie začiatočníkov? 

Neprehliadnite: Na radu manželovej sekretárky sme išli do tohto rezortu na dovolenku: Jedna zo žien si dala dolu vrchný diel a potom...

Všetci občas klameme. A je to prirodzené. Klamstvo akosi k životu patrí. Či už ide o milosrdnú lož, alebo niečo väčšie, menovateľ zostáva totožný a nemenný. Všetci chceme, aby na to druhá strana neprišla. No mnohokrát nás prezradí, to čo je nám najbližšie. Naše vlastné telo. Týmto gestám a mimike venujte mimoriadnu pozornosť. 

Prečítajte si: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

1. Pri klamstve vťahujeme brucho dovnútra

Tušili ste, že ak niekomu chceme odprezentovať vec, ktorá nie je pravdou, vťahujeme prirodzene brucho do seba? Hoci si to vôbec neuvedomujeme ľudia, ktorí sa aspoň trochu vyznajú v neverbálnej komunikácii to okamžite odhalia. Tak tomu venujte pozornosť. 

2. Všímajte si čo robia vaše ruky

Práve pri klamaní rukami robíme mimovoľné pohyby, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Ide o také polsekundové zaváhania alebo kratučké stuhnutie rúk pred klamlivou odpoveďou. Na to si dajte pozor. 

3. Dávame si ruky pred ústa

Pri klamaní nás mnohokrát usvedčí pohyb, kedy si dáme ruky pred ústa, k ústam, prípadne okolo nich, či sa dotykneme ucha alebo nosa. Sú to všetko pohyby, ktoré kompenzujú stres vznikajúci pri menšej alebo väčšej lži.

4. Nesúlad pohybov

Keď človek verí tomu, čo hovorí, jeho gestá a prejavy sú v súlade s tým, čo hovorí. Avšak, keď gestá, ktoré robíte odporujú slovám - ako napríklad kývanie hlavou zľava doprava keď poviete: "áno", alebo ak sa zamračíte, pozeráte sa na zem a pritom tvrdíte, že ste šťastná, je to pre druhých jasné znamenie, že nehovoríte pravdu.

5. Doba trvania odpovede

Ak príliš rýchlo odpovedáte na nejaké drobné klamstvo, pri ktorom si vás chce druhá strana akosi overiť, je to usvedčujúci dôkaz vašej lži. Práve klamári totiž paradoxne zvyčajne odpovedajú rýchlejšie než ostatní, ktorí hovoria pravdu. Len v prípade, že sú vývojom udalostí prekvapení, zaskočení a nepripravení, ich reakcia trvá dlhšie.

Dokážete odpustiť milosrdnú lož?

spolu hlasovalo 194 ľudí

Áno
139
Nie
55

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus