Presunúť na hlavný obsah

4 vianočné mestá, ktoré musíte vidieť: Zoberte rodinu na výlet práve sem

Cestovanie

Vianočná atmosféra, punč, koledy, stromčeky... Mestečká, ktoré vyrastajú v centre svetových aj menších metropól, ponúkajú pre každého niečo. Vyberte sa s rodinou na výlet do týchto štyroch.

Budapešť

Hlavné mesto našich južných susedov je plné zaujímavých atrakcií a pamiatok i mimo vianočnej sezóny. Ale práve počas tohto obdobia má oveľa čarovnejšiu atmosféru. Výhodou Budapešti je hlavne to, že zo Slovenska sa tam viete dostať za pomerne krátky čas a rýchlo. Využite na výlet vlakovú dopravu a užite si predivanočného ducha so všetkým, čo k tomu patrí. 

Mohlo by vás zaujímať: Zabaľte darčeky v štýle slow a eko: Pozrite si spolu s nami najkrajšie a najčarovnejšie tipy

Erfurt

Jedny z najkrajších vianočných trhov môžete nájsť aj v nemeckom Erfurte. Trhy nájdete priamo v stredovekom mestečku a oblasť Cathedral Square. Zábavné atrakcie, pochúťky, vianočný stromček so sviečkami a tiež čarovný betlehem - toto všetko si môžete užiť, ak sa vyberiete práve sem. 

Berlín

Práve Nemecko je jednou z krajín, kde môžete nájsť hneď niekoľko skutočné čarovných vianočných mestečiek. Okrem Erfurt je často na zozname tých najkrajších aj Berlín. Metropola Nemecka priláka tisícky turistov, ktorí chcú zažiť nefalšovanú vianočnú atmosféru. 

Praha

Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na českých susedov. Praha je jedným z tých hlavných miest, kde Vianoce cítiť na každom kroku. Nenájdete tu jedno, ale hneď niekoľko vianočných trhov rozťahaný po celom meste. Takže o celodennú aktivtu máte postarané. 

Neprehliadnite: Roku 2020 bude kraľovať modrá farba: Voľba tohto odtieňa má však aj hlbší zmysel, tušíte, aký?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus