Presunúť na hlavný obsah

Roku 2020 bude kraľovať modrá farba: Voľba tohto odtieňa má však aj hlbší zmysel, tušíte, aký?

Móda

Po žiarivej koralovej bude roku 2020 kráľovať práve modrá. Aký zmysel sa skrýva za touto voľbou?

Rok modrej

Spoločnosť Pantone každoročne vyberá jednu farbu, ktorá dominuje nad všetkými a to v každom lifestylovom odvetví. Už o pár týždňov nahradí "žijúci korál" práve tento odtieň modrej. 

Klasiká modrá je o niečo neutrálnejšou farbou, ktorá v podstate lichotí každej ženy - brunete, ryšavej, blond, hnedej... Pôsobí veľmi nadčasovo, elegantne a sofistikovane, takže nosiť ju môže naozaj každá a na akúkoľvek príležitosť.

Inšpirujte sa tiež: Jediný styling, kedy sú počas zimy dovolené telové silonky: Vyhnite sa módnemu faux pas raz a navždy

No okrem toho má vraj vplyv na zlepšovanie koncentrácie a má "priniesť pocity pokoja mieru" pre ľudskú dušu. "Žijeme v dobe, ktorá si vyžaduje nádej a dôveru. Klasická modrá vyjadruje stálosť a sebavedomie. Ide o odtieň modrej, ktorá nás nesklame," vyjadrila sa na margo voľby riaditeľka Pantone inštiútu. Zároveň dodala, že práve táto farba má všetkých "povzbudovať, aby sa pozerali na veci zo širšej perspektívy a rozširovali si myslenie."

Neprehliadnite: Must-have klobúky: Nosí sa klasika aj znovuzrodený trend. Do týchto kúskov sa vám oplatí investovať

Táto farba však už tento rok bodovala na červenom koberci. Stylisti mnohých známych osobností volili pre svojich klientov často róby v tejto modrej farbe. Taktiež sme ju mohli vidieť aj v najnovších kolekciách známych dizajnérov, a teda je viac ako jasné, že modrá čoskoro pohltí ulice aj u nás.

Prečítajte si: Štýlové aj účelné: Tieto čižmy môžete nosiť počas zimy neustále​ 

Páči sa vám táto farba?

spolu hlasovalo 442 ľudí

Áno
403
Nie
39

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe