Presunúť na hlavný obsah

Jediný styling, kedy sú počas zimy dovolené telové silonky: Vyhnite sa módnemu faux pas raz a navždy

Móda

Milovníčky šiat a sukní by mali zbystriť pozornosť a to najmä pri výbere outfitov v tomto období. Telové silonky sú totiž veľkým faux pas nielen v spoločnosti, ale aj počas bežných pracovných dní. Existuje však jedna výnimka.

Hneď v úvode treba podotknúť, že ženy, ktoré musia vo svojej práci striktne dodržiavať etiketu, tvoria výnimku. My sa sústredíme na tie, ktoré nosili telové silonky a nevyznelo to na pohľad práve najatraktívnejšie. 

Možno sa chyba márne hádže práve na ženy. Každá, ktorá si z času na čas zvykne kupovať silonky v telovom odtieni zistila na vlastnej koži, že je to ako bežať módny maratón. Chodíte od obchodu k obchodu, kupujete a skúšate, kým nájdete ako-tak vhodný odtieň. A práve to je možno kameňom úrazu. Na trhu je stále obmedzená paleta odtieňov, nehovoriac o nedostatku matného vzhľadu siloniek. My vám však prezradíme, ako to celé obísť a pritom zostať štýlová a chic. 

Inšpirujte sa: Štýlové aj účelné: Tieto čižmy môžete nosiť počas zimy neustále

Časy, kedy sa spájali len s Pretty Woman sú preč

Jediný styling, kedy sú dovolené telové pančuchy je ten, kde ich nevidno celé. Najideálnejšou voľbou preto zostávajú čižmy nad kolená. Našťastie, tieto čižmy sú u žien veľmi populárne a ponúkajú širokú škálu nosenia. Už dávno totiž neplatí, že by sa kožené čižmy nad kolená spájali len so stylingami žien ako v Pretty Woman, i keď ikonická Julia Roberts aj v tomto stylingu vyzerala úchvatne. 

Styling, s ktorým si to môžete dovoliť

Čižmy nad kolená dobre hrajú s telovými silonkami. Dôvod je jednoduchý – len veľmi malá časť kože je odokrytá a preto pôsobia nenápadne a prirodzene splynú s pokožkou. 
Naťahovacie čižmy môžete vyberať podľa typu vašej postavy, pričom textilné čižmy sú vhodnejšie na štíhle nohy. Veľmi pôsobivé sú však aj kožené čižmy s hrubším podpätkom, ktoré ovládli tohtoročnú sezónu. 

Kožené čižmy s oversized sakom a mikinou 

IT girls prichádzajú s novými kombináciami a spojeniami, medzi nimi sú určite aj vysoké čižmy na podpätku v spojitosti s teplákovou mikinou pod zadok. Či už siahnete po verzii s kapucňou alebo bez nej, majte na pamäti, že menej je viac a tohto pravidla sa držte.

Nadčasová klasika

Office look bez problémov môžete nosiť aj v modernejšej, uvoľnenejšej verzii. K takémuto stylingu vám postačia základné kusy kapsulového šatníka. Teda také, ktoré môžete vzájomne kombinovať bez ohľadu na to, či idete do práce alebo večer do spoločnosti. Vysoké čižmy im dodávajú nový rozmer.

Niektoré letné šaty vynosíte vďaka nim aj na jeseň 

Babie leto praje šatám a pokojne aj tým, ktoré ste nosili v lete. Môžete ich totiž skombinovať s vysokými čižmami nad kolená a vytvoríte maximálne komfortný ženský look. Outfit, v ktorom sa budete cítiť sebavedome a pohodlne zároveň.

Neprehliadnite: 5 módnych trendov, ktoré bodujú v uliciach, no muži ich na ženách neznášajú: Nosíte toto aj vy?

Nebojte sa mixovať štýly 

Nielen s koženým sakom môžete tento druh topánok nosiť. V hre je rovnako aj vypraný denim, menčester a čokoľvek iné, čo milujú odvážne ženy. Ak tento štýl skombinujete s vysokými čižmami, výsledok hovorí sám za všetko. Niekedy sa netreba báť vyskúšať niečo nové a ísť do originálnych kúskov. 

- Najčítanejšie -