Presunúť na hlavný obsah

Módne trendy na rok 2020, ktoré by ste mali ignorovať: Nekopírujte silou mocou všetko, nemusí to dobre dopadnúť

Móda

Sú trendy a trendy. Niektoré sú krásne, lichotivé, iné silené a kopírovať ich sa vôbec nevypláca.

Retro trend

Áno, trendy sa opakujú. A niektoré vítame skutočne s radosťou. No potom sú tu tie, na ktoré by sme radi zabudli, no dizajnéri majú stále potrebu ich obnovovať. Medzi takýto trend napríklad patrí nosenie športových kúskov ako ľadvinka okolo pásu - áno tá sa nosí, ale dnes už trochu inak, či šušťákové kúsky. Ak si naozaj rady skladáte šatník z aktuálnych trendov, tak tento, pre dobro všetkých, radšej preskočte. Veď je i tak kopa iných. Krajších. 

Inšpirujte sa: Zábavná aj sexi: Túto manikúru musíte na Silvestra rozhodne vyskúšať

Čím väčšie, tým lepšie? Ani náhodou!

Určite ste postrehli v obchodoch, časopisoch a aj v uliciach, že dizajnéri sa nám snažia nanútiť skutočné obrie kúsky na nohy. Široké čižmy, ktoré nemajú vlastne žiadny efekt, mohutné tenisky, ktoré rozhodne nie sú pekné... Tento trend vídať na street style fotkách pomerne často, ale jeho efektivita je priam nulová. Veď predsa toto nemôže lichotiť žiadnej žene, nemyslíte? 

Mohlo by vás zaujímať: 3 hlavné beauty trendy novej sezóny: Inšpiráciu nájdete priamo na svetových mólach

Mini

Tak a teraz prejdeme k praktickosti. Ktorú tento trend rozhodne postráda. Mini (doslova) kabelky zaplavili módne časopisy poslednú sezónu a my sa pýtame prečo? Veď čo také sa zmestí do kabelky, ktorú môže maximálne tak nosiť bábika Barbie? Nič. A čo je horšie, ženy, túžiace silou mocou napodobniť tieto trendy, sú ochotné minúť stovky eur za tieto maximálne nepraktické kabelky. Nebuďte aj vy ovcou...

Neprehliadnite: Kráľovná večierkov: Osvojte si týchto 5 beauty trikov a zažiarite všade, kde sa objavíte

Mixovanie

I keď v móde posledné roky platí, že človek má nosíť čokoľvek sa mu za chce, vždy sú tu nejaké nepísané pravidlá. A vždy sa ale nájdu i tí, ktorí to ignorujú. A potom to tak vyzerá. Móda je samozrejme i o tom, vyjadriť svoje JA, ale malo by to bať vždy estetické. Mixovanie všetkého možného len za účelom zviditeľnenia sa, je tiež niečo, čo by ste napodobňovať nemali. Ani ak to vidíte v magazínoch. 

Zostavujete si šatník podľa aktuálnych trendov?

spolu hlasovalo 947 ľudí

Áno
53
Nie
894

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus