Presunúť na hlavný obsah

Topánky, v ktorých budete schopná pretancovať celú noc: Vyberajte podpätky podla výšky postavy

Móda

Vysoké lodičky nemusia byť ihneď terčom preklínania, stačí si len správne vyberať podľa klenby a výšky podpätku. Potom v nich vydržíte celú noc a budete sa v nich cítiť sebaisto.

Topánky na vysokom podpätku dokážu s postavou čarovať a opticky ju vylepšiť vo svoj prospech. Podľa toho, aký typ postavy máte a koľko meriate, dokážete s pomocou správneho výberu prispieť k na pohľad štíhlejšej postave aj vy. 

Ideálna výška podpätku podľa odborníkov

Odborníci sa zhodujú na tom, že pre chodidlá je najvhodnejšia výška podpätku maximálne 5 cm. Je však každému jasné, že keď chce žena zahviezdiť, musí jednoducho príležitostne siahnuť aj po vyšších modeloch. Správne držanie priečnej a predĺženej klenby samozrejme nikto nechce narušiť a preto by ste sa mali vyhnúť jednej z najčastejších chýb a to je veľkosť topánky. Ženy v snahe mať opticky menšiu topánku volia o číslo menšie alebo príliš tesné topánky. V prípade lodičiek to potom bolí dvojnásobne. 

Inšpirujte sa: Jediný styling, kedy sú počas zimy dovolené telové silonky: Vyhnite sa módnemu faux pas raz a navždy

Klasické uzavreté lodičky na tenkom podpätku

Dobre padnúce lodičky sú zárukou istoty, ale aj najlepšieho riešenia. Ich dizajn očarí v každej sezóne. Ženy, ktoré majú približne do 175 cm ich pokojne môžu nosiť a ich postava sa nimi len opticky pretiahne do výšky. Tie dámy, ktoré dostali do vienka vysokú postavu a štíhle nohy by mali voliť nižší podpätok ako je napríklad 8-10 cm.

Topánky s otvorenou špicou

Jediné topánky s otvorenou špicou, ktoré pristanú ženám a lichotia ich postave, sú sandále na remienkoch. Tým, že je remienok okolo priehlavku tenký a podpätok má aspoň 7-8 cm, nohy získajú elegantný vzhľad. Ak siahnete po telovom alebo zlatom odtieni je to trefa do čierneho dvakrát. Mimo toho sa však ženy nižšej postavy radšej vyhýbajte remienkovým topánkam. 

Členkové topánky do pol lýtka

Členkové topánky v štýle ponožiek do pol lýtka nevyniknú na každej postave. Vyžaduje si to štíhle lýtka a súmernú postavu. Topánky na tenkom podpätku, ale aj hrubom rovnako predĺžia nohy, pokiaľ bude špička ostrá. Platí to však len v prípade čiernej farby. S farebnejšími verziami by sme neexperimentovali. Ženy s úzkymi nohami tak nechajú vyniknúť krásne tvarovanú klenbu. Ženy s kratšími nohami by sa im mali vyhýbať, z postavy by im totiž ešte viac ukrátili. 

Hranatá špica pre ženy s malými chodidlami

S výškou tiež narastá aj veľkosť topánok, no povedzme si úprimne, čo je malé, to je milé.  Ženy, ktoré majú malé chodilá si môžu dovoliť siahnuť aj po originálnejších, ale pritom stále jednoduchých modeloch. Práve teraz sa hranaté špice vracajú na módnu scénu a s topánkami s v tomto duchu sa postupne pretrhávajú vrecia. 

Neprehliadnite: 3 typy šiat na podľa vašej postavy: Takto efektne zamaskujete veľké prsia či extrémne štíhlu postavu

Čižmy nad kolená ponúkajú sebaistotu

Ženy v nich majú najväčšiu istotu. Výška podpätku tak siaha od 5 cm do 12 cm, pričom nezáleží na tom, či je podpätok ihličkový alebo masívny. Tým, že ide o čižmy, ktoré sú nad kolená, ponúkajú svojej majiteľke komfort a sebaistotu zároveň. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, čižmy tohto typu vyniknú na štíhlej a súmernej postave. 

- Najčítanejšie -