Presunúť na hlavný obsah

Top 5 diét pre rok 2020: Tieto vám pomôžu expresne rýchlo schudnúť

Chudnutie a diéty

Aj vy ste si dali záväzok, že chcete v novom roku zhodiť? Máme pre vás niekoľko tipov na diéty, ktoré zaručene fungujú.

Aj vy si každý rok sľubujete, že sa konečne vzdáte tých krémešov, pár tabličiek čokolády a večerných nájazdov na chladničku? No nejako sa vám to nedarí a kilá zostávajú presne tam, kde ich vidieť nechcete? Skúste jednu z diét, na ktoré nedajú dopustiť ani topmodelky, či hviezdy svetového formátu. Ktorú sú tie najlepšie na rok 2020? 

Prečítajte si: Dokonalý trik ako skrotiť chuť na sladké: Ak si ho osvojíte, dokážete v priebehu mesiaca zhodiť bez cvičenia 6 kíl

1. Intermittent Fasting

Tento spôsob stravovania je trochu netradičný, ale funguje vraj skvele. Efektívne totiž pri ňom pracujete s inzulínom a kortizolom, ktoré majú na svedomí spaľovanie, ale zároveň ovplyvňujú aj funkciu tráviaceho systému. Deň počas tejto diéty  je rozdelený na dve základné časti. Obdobie,, kedy môžete jesť a kedy nie. Najzaužívanejší systém je tvorený zo 16 hodín bez jedla a 8 kedy si doprajete. V praxi to zväčša znamená, že svoj kalorický príjem delíte na dve hlavné jedlá, pričom najideálnejší model sú raňajky a obed. 

Mohlo by vás zaujímať: Superpotravina roka 2020 odhalená: Je bohatá na omega 3-mastné kyseliny pre lepšie fungovanie srdca

2. Protizápalová

Tento spôsob stravovania získava v súčasnosti mimoriadne na popularite. Základ vášho jedálnička tvoria potraviny, ktoré prirodzene bojujú proti zápalom v tele. Ide o zázvor, kurkumu, lososa, paradajky, či brokolicu. Takto by ste sa po pár týždňoch mali dopracovať nielen k lepšiemu zdravotnému stavu, kondícii ale aj kilá pôjdu prirodzene dolu.

3. Smoothie diet

Smoothie, prípadne polievková diéta je niečo, čo naozaj pomáha expresne rýchlo zhodiť. Počas 7 dní si totiž nemôžete dopriať nič iné ako mixované pokrmy. Jedlá by ste mali mať rozdelené tak, že dopoludnia jete ovocie a po 12.00 už len mixovanú zeleninu v rôznych kombináciách.

Neprehliadnite: Do akej miery dokážeme zmeniť vzhľad našej postavy? 70% tvoria gény, ktoré sme zdedili, tu je vysvetlenie

4. Keto 

Táto diéta síce nie je ničím nová, no z roka na rok má čoraz viac priaznivcov. Jej hlavnými bodmi je, že sa zameriate na nízky príjem sacharidov, teda obmedzíte zemiaky, cestoviny, veci z múky, či rafinovaný cukor a naopak zvýšite príjem proteínov vo forme, vajec, mäsa a zdravých tukov. Je založená na princípe čerpania energie z uložených zásob telesného tuku.

5. Stredomorská

Životný štýl Talianov, Grékov, či Španielov, je niečo, k čomu sa ostatné národy v mnohých veciah snažia priblížiť. A stravovanie je jednou z nich. Značnú časť stredomorskej stravy totiž tvoria čerstvé miestne potraviny - ryby, oleje, bylinky, orechy. Pokiaľ budete dodržiavať správny pomer živín, čo znamená, že polovicu taniera tvorí zelenina, štvrtinu sacharidy a štvrtinu bielkoviny, dopracujete sa aj k vysnívanej postave. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus