Presunúť na hlavný obsah

TOP destinácie na nezabudnuteľnú dovolenku v roku 2020: Pozrite sa, kde to rozhodne bude stáť za to

Cestovanie

Aj vy sa už neviete dočkať leta a teplých slnečných lúčov? Ak ste na tom rovnako ako my, čítajte ďalej. Vieme, kde si to v lete naozaj užijete a bude to stáť za to.

Mykonos, Grécko

Mykonos je ostrov, ktorý doslova magickým. Farby, ktorými toto miesto hrá sú totiž jedny z najkrajších na svete. Aj vďaka tomu, dokáže splniť požiadavky tých najnáročnejších ľudí. Nájdete tu nádherné pláže, teplé more, čarovnú prírodu a skvelé služby. Táto kombinácia robí toto miesto idylickým. K najkrajším plážam na Mykonose patrí Ftelia, kde sa nachádza niekoľko známych hotelov. Medzi mladými je obľúbená pláž Paradise, kde pravidelne organizujú párty pod holým nebom. Najdlhšia pláž na ostrove je Elia a má až 11 kilometrov. Okrem veľkého počtu veterných mlynov a pelikánov, je tu aj mnoho kostolov, ktoré vás očaria architektúrou. Mykonos nazývajú aj druhým domovom celebrít,pokojne tu môžete stretnúť Jennifer Aniston, či Kate Moss.

 

Sledujte FEMINITY TV: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

Mahé, Seychelles

Viete kde sa nachádza ozajstný raj na Zemi? Tropické podnebie, azúrové pláže, vysoké hory, dažďové pralesy, nádherný podmorský svet, to všetko je teraz dostupné aj pre bežných smrteľníkov. Teda ak si dovolenku v tejto destinácii nenecháte na poslednú chvíľu. Reč je o Seychelách. Doslova magickom ostrove, ktorý vám ponúkne tú najčarovnejšiu dovolenku. Ostrov Mahé je dlhý 28 km a široký 8 km a je zároveň najväčším ostrovom spomedzi Vnútorných ostrovov. Je domovom väčšiny obyvateľov krajiny s rôznorodou etnickou príslušnosťou. To odráža aj kultúrnu zmes s africkým, indickým, čísnkym a európskym pôvodom. V meste možno objaviť niekoľko turistických zaujímavostí. Pozrite si určite hodinovú vežu, ktorá bola postavená podľa Vauxhall Clock Tover v Londýne. Nádherná je tiež botanická záhrada. Vo Victorii sa rozhodne oplatí navštíviť Národné múzeum histórie a miestny trh.

 

Zadar, Chorvátsko

Toto miesto je azda jedným z posledných stredomorských regiónov v Dalmácii, v ktorých aj v dnešnej dobe naozaj vládne kvalita nad kvantitou a to čo tu nežijete je masový turizmus. Najmä ak cestujete v júni, či začiatkom júla. Jedinečná poloha mestečka vám ponúka všetko čo potrebujete. Krásne pláže, azúrové more a pokoj. Dostane vás svojou jedinečnou vegetáciou, rozličnými reštauráciami, nákupnými uličkami, športoviskami na hranie volejbalu, či futbalu, ale aj centrom vodných športov. Prídete si na svoje, ak hľadáte harmóniu, ničím nerušený pokoj, ale aj dobrodružstvo. Všetko je tu totiž maximálne vyvážene a perfektne od seba oddelené.

Neprehliadnite: Instagramový trend zo Slovenska: Gumičky z 90. rokov prebudia vo vás nostalgiu, skrývajú v sebe toto posolstvo

Toskánsko, Taliansko

Malebné, tiché, harmonické, poctivé, rodinné, pokojné. Ukryté v zelených kopcoch s olivovými hájmi a vinohradmi, obklopené nádhernými historickými kláštormi, zámkami, vinárstvami. Presne také je Toskánsko. Navyše, ľudia na tomto mietu sú extrémne milí, plní lásky a verte, že sa tu budete cítiť ako doma. Vždy vás domáci  priateľsky privítajú s pohárom chianti už vo dverách. Uvidíte, že v Toskánsku  vypnete, načerpáte znova potrebnú energiu a objavíte stratenú krásu, v tých najednoduchších veciach okolo nás. My osobne odporúčame oblasť Chianti, najmä ak je to vaša Toskánska premiéra, no výbornou voľbou je aj Montepulciano.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa TalianskoToskanskoDovolenka (@si_toskansko),

- Najčítanejšie -