Presunúť na hlavný obsah

Po rozpade manželstva mi táto jedna vec pomohla dať sa opäť dokopy: TOTO vám rozhodne dá silu začať odznova

Partnerské vzťahy

Ukončiť dlhoročný vzťah je za každých okolností náročné. To vieme všetky. Klementína však zistila, že vďaka jedinej veci, dokáže žena túto situáciu niesť oveľa ľahšie.

Klementína sa vydávala naozaj mladá. Na dnešnú dobu naozaj výnimočne mladá. Mala čerstvých osemnásť. Dnes má tridsať a svojho už ex manžela stále ľúbi. Ich zväzok sa ukončil po 11 rokoch a bolo to pre ňu naozaj náročné. Viac ako si ktokoľvek zrejme dokáže predstaviť.

”Milana som spoznala ako pobláznená teenegerka. No okamžite ma dostal. Bol o päť rokov starší, úspešný tenista a navyše neuveriteľne sexi. Všetky baby po ňom išli, no on si vybral mňa. Po dvoch rokoch randenia sme sa brali. Presne v deň mojich 18 narodenín.”

Neprehliadnite: V čase pred Vianocami som zistila niečo vážne z mojej minulosti: Napadlo by vám, že sa vám môže niečo takéto stať?

Z rozprávky bol razom koniec

Ich život bol prvých pár rokov ako z rozprávky. Skvele si rozumeli, šetrili si na bývanie a s určitou časťou im pomohli rodičia, aby sa mohli čo najskôr osamostatniť. Postavili si malý domček na rovnakej ulici ako Klementíniny rodičia. O pár rokov sa im narodil syn a dcérka. Stali sa rodičmi dvojičiek a všetko vyzeralo naozaj skvele. Priam idylicky. Dokonca aj starostlivosť o deti zvládali perfektne. No ako dvojčatá rástli a Milan pomaly končil s kariérou profesionálneho športovca, ich cesty sa začali značne vzdaľovať.

”Sama som to nechápala. Kríza v našom vzťahu prišla v čase, keď sme naozaj náročné obdobie mali za sebou a zvládli sme ho ľavou zadnou. Deti boli už viac menej samostanté, resp. nebolo s nimi toľko starostí ako keď boli bábätkami. No my dvaja sme boli každý inde. Zistila som, že Milan sa stretáva so svojou kolegyňou. Áno, mali pomer. A pre mňa to bola neuveriteľná rana pod pás. Toto by som od muža, ktorého som roky ľúbila nečakala. Vedela som, že u mňa je to prekročenie hranice na absolútne maximum. Podala som žiadosť o rozvod."

Prečítajte si: Muži narodení v týchto znameniach majú majetnícke sklony: Na koho si dať pozor?

"Milan vlastne ani veľmi neprotestoval. Poznala ma a vedel, že moje rozhodnutie nezmení. No mňa čakalo mimoriadne ťažké obdobie. Vyrovnať sa s tým, že vás muž, ktorého ste roky milovali viac ako seba vymenil za inú, bolo skutočne ťažké. To čo mi však pomohlo, bol fakt, že som pochopila, že sa musím opäť  začať mať rada. A zaujímať sa o to, aby som so sebou a svojimi rozhodnutiami bola spokojná. Jedine to vás posunie tam, kde to v takýchto náročných životných chvíľach potrebujete…”

- Najčítanejšie -