Presunúť na hlavný obsah

Keď som sa vydávala, zamlčala som mužovi jednu vec: Nepovažovala som ju za dôležitú, nakoniec z toho bol rozvod

Sex a vzťahy

Marianin manžel Karol nedokázal zniesť pravdu z jej minulosti. Hoci aj pre mnohých z nás by to bola banalita a zároveň skutočne nepodstatná informácia, keď máte niekoho rád, Karol nemohol prekonať predsudky. Z toho bola Mariana skutočne sklamaná.

Keby som vedela, bola by som si ušetrila sklamanie v láske 

Naša čitateľka Mariana sa s nami podelila o svoj manželský príbeh, ktorý nemal dlhé trvanie a bola z postoja svojho manžela skutočne sklamaná. „Keby som bola pred svadbou vedela, ako sa môj manžel postaví k takejto pre mňa absurdnej veci, radšej by som mu to rozhodne povedala a ušetrila si rozvod. A sklamanie v láske. Takto som skončila rozvedená a ešte k tomu aj ponížená sama pred sebou,“ hovorí na úvod Mariana, ktorej sa veľmi ťažko opisovala situácia, do ktorej ju uvrhol vlastný manžel aj jeho rodina. 

Mohlo by vás zaujímať: Manželka mi zatajila svoju minulosť: Kým som sa dozvedel celú pravdu, ocitol som sa s inou ženou v posteli

Bolo jedno, čo som zistila o svojom pôvode, záleží iba na človeku 

Mariana totiž nikdy nepokladala za dôležitú informáciu, ktorá by bola rozhodujúca u jej manžela, že je adoptovaná. „Bola som totiž adoptovaná od bábätka a pre mňa existovali teda len moji rodičia. Až do 18-teho roka, kedy som už bola dospelá a chcela som sa dozvedieť sama niečo zo svojej minulosti, resp. o svojom pôvode. No rodičia mi hneď povedali, že je jedno, čo zistím, skadiaľ som, že dôležité je, aký som človek dnes. A tým som sa snažila celý život aj riadiť a hoci som sa pravdu dozvedela, viac som po nikom a ničom nepátrala. Nemala som potrebu,“ objasňuje naša čitateľka ďalej. 

Čítajte tiež: Manželovi som povedala jednu vec zo svojej minulosti: Netušila som však, čo to urobí s naším vzťahom

Príbeh ho nezaujímal, len to, kto boli moji skutoční rodičia 

Túto informáciu nikdy nezdelila ani svojmu nastávajúcemu Karolovi. Nie preto, že to chcela úmyselne zamlčať, ale preto, že to skutočne nepokladala za dôležité. Potom sa vydala a samozrejme logicky v manželstve prišla aj téma detí. „Keď sme sa rozprávali a žartovali, aké naše deti asi budú, po kom čo zdedia a Karol hovoril aj o mojich rodičoch, ktorí boli skutočne vzdelaní ľudia, že v tomto smere nemá obavy. Vtedy som len poznamenala, že vlastne nie sú moji biologickí rodičia a on normálne zamrzol. Vraj kto teda boli moji skutoční rodičia? Tak som mu povedala pravdu, myslela som, že ho to len zaujíma. Tak som mu začala rozprávať, ako som ich hľadala, no hneď ma stopol a povedal, že chce vedieť len to, kto boli moji rodičia, že iné ho nezaujíma. Nechápala som...“ priznáva dodnes šokovaná Mariana, ktorá je presvedčená, že takto sa milujúci manžel k manželke nespráva. 

Neprehliadnite: Manželovi som vymyslela na narodeniny darček: Bol to krok vedľa, ktorý odhalil jeho doposiaľ nepoznanú minulosť

Zrazu som pochopila, že v očiach môjho manžela som odpad 

Nakoniec z toho bola veľká hádka. Karol bol Mariane schopný vykričať, že ho naschvál oklamala, ako sa má teraz on a jeho dobre situovaná rodina s dobrou povesťou a genetikou vyrovnať, že jeho manželka má rómske korene. „Vtedy som pochopila, že môj vlastný manžel ma má za nejaký odpad a už sa na mňa nedokázal od tejto pravdy pozerať ako predtým. Dokonca jeho rodičia na mňa zrazu hľadeli z vrchu a bola som pre nich príťažou, ktorej sa chceli potichu zbaviť. Snažila som sa apelovať na Karolov zdravý rozum, ale ten nakoniec odmietol mať so mnou deti a onedlho na to mi prišli rozvodové papiere. Tiež sa odsťahoval z domu a dal mi čas, aby som sa aj aj odsťahovala. Takto sme sa dopracovali až k rozvodu, nakoniec som to vzdala, lebo so mnou odmietal komunikovať úplne,“ priznáva nešťastná Mariana, ktorá sa však už dnes neobviňuje, pretože pochopila, že keby ju jej manžel skutočne miloval, na jej minulosti, pôvode by mu rozhodne nezáležalo. Ale na tom, o čom ju vždy rodičia presviedčali, teda na človeku samotnom. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe