Presunúť na hlavný obsah

Túžite po bábätku a zároveň by vás potešil skôr prvorodený syn? Toto sú vraj zaručené tipy, ako na to

Rodinné vzťahy

Všetci vieme, že mať zdravé dieťa je dar. A po tom túži každá mama. No keď je tento atribút splnený, začíname mať aj iné požiadavky. Napríklad ohľadom pohlavia. Ak chcete prvorodeného syna, stačí ak sa budete držať týchto zásad.

No nie je to len  dnešná doba, ktorá sa zaoberá otázkou, ako ovplyvniť pohlavie dieťaťa. Mnohé krajiny riešili, predovšetkým z kultúrnych a náboženských dôvodov, tento problém už po stáročia.

Mať zdravé dieťa je však v dnešnej dobe dar a požehnaním. To vieme všetky. No ak sú tieto aspekty splnené, zväčša chceme ešte viac. A mnohé z nás túžia, aby bol prvorodený syn. Nebudeme si klamať. Väčšinu mužov to veľmi poteší. Hoci už nežijeme v 18. storčí, každý chlap chce pokračovateľa rodu. Bez výnimky. Ak sa teda radíte do tejto kategórie, pozrite sa ako môžete prírode tak trochu dopomôcť.

Mohlo by vás zaujímať: Aký ste metabolický typ? Nasledujúci vzorec odhalí, ako sa stravovať, aby ste zbytočne nepriberali

Pozrite sa na svoj jedálniček

Ak túžite po chlapcovi, mali by ste jesť potraviny obsahujúce draslík ako napríklad kvalitné mäso, či banány. Je totiž dokázané, že krajinách, kde prevláda trend nízkokalorickej bezmäsitej stravy sa počet narodených chlapcov už dlhodobo znižuje. Naopak v tých, kde ženy majú vysoký prísun energie a práve jedál bohatých na draslík a kalorickejších potravín, sa rodí viac detí mužského pohlavia.

Zavítajte do fitka

Ak vám pohyb nie je cudzí a milujete cvičenie, verte, že sa vám narodí skôr chlapec. Súvisí to s uvoľnovaním a produkciou hormónov. V tom čase totiž ženské telo eviduje nárast mužských hormónov, preto je veľká šanca, že sa vám narodí práve chlapček. 

Čítajte tiež: Trápi vás spomalený metabolizmus? Vďaka tomuto odporúčaniu sa zbavíte nepríjemných tukových faldov na tele

Sexuálna matematika

Vedeli ste, že spermie Y sú oveľa rýchlejšie ako spermie X, z ktorých by bolo dievčatko? Rozmerovo sú tiež menšie, obratnejšie, svižnejšie, avšak nevýhodou je, že žijú kratšie. Ak teda túžite po mužskom potomkovi, tieto informácie môžete využiť vo svoj prospech tak, že budete mať pohlavný styk presne v deň svojej ovulácie. 

Shettlesová diéta

Shettlesová diéta pochádza z USA. Zakladá sa na dvoch poznatkoch:

  1. Spermie s chromozómom X sú síce pomalšie ako spermie s chromozómom Y, ale dokážu v tele ženy prežiť 3 – 5 dní. Spermie s chromozómom Y prežijú len okolo 1 – 2 dní.
  2. Druhá hypotéza sa zakladá na chemickej reakcii, ktorá nastáva pri samotnom oplodnení. Spočíva v meraní PH. Hodnoty do 7 považujeme za kyslé, hodnoty od 7 za zásadité.

Doktor Landrum B. Shettles už v 60. rokoch minulého storočia spozoroval, že spermie, ktoré obsahujú chromozóm Y, majú horšie šance na prežitie v kyslom prostredí ako spermie s chromozómom X. Ak teda túžime po dievčati, malo by byť PH v tele v čase počasia kyslé, kým pri snahe o chlapca zásadité. Treba si uvedomiť, že ide o diétu, ktorú musí žena dodržiavať pred počatím. Akonáhle už príde k oplodneniu, je pohlavie bábätka dané. 

Držte sa teda týchto pravidiel:

  • Ak si želáte chlapca, čas oplodnenia posuňte na deň ovulácie
  • Dbajte na zásaditosť organizmu tesne pred počatím
  • Počet spermií sa každou ejakuláciu zmenšuje, čo platí hlavne pre spermie s chromozómom Y
  • Kofeín má spôsobiť zrýchlenie pohyblivosti spermií s chromozómom Y

Veríte, že pohlavie dieťatka dokážeme ovplyvniť?

spolu hlasovalo 82 ľudí

- Najčítanejšie -