Presunúť na hlavný obsah

Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

Kariéra

Minimalistický dizajn, interaktivita, funkčnosť s dôrazom na detskú kreativitu a fantáziu. Presne tak možno definovať učiaci nábytok a hračky, ktoré vyrába rodinná firma s veľkými plánmi.

Za značkou PETINKA stojí manželský pár Petra a Robo Jedličkoví. Neodmysliteľnou súčasťou tímu je aj Jožko Vengloš, ktorý má vyštudovaný technický dizajn a všetky PETINKA produkty nakreslil on. Robo s Jožkom tvoria, vymýšľajú a vyrábajú. Peťa rieši komunikáciu so zákazníkmi, objednávky a faktúry. Ak sa pýtate, či je biznis s rodinou a priateľmi náročný, odpoveď je jasná: ”Pri všetkej láske, občas veru áno :). Ale je to hlavne kvôli nedostatku času v kombinácii s výchovou dvoch malých detí.”

Sledujte FEMINITY TV: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

AKO STE ZAČÍNALI? 

S príchodom a rastom našej prvorodenej dcéry sme hľadali hračky, ktoré by ju mohli nielen zabaviť, ale aj niečo naučiť. Do výroby sa zapojila celá rodina a známi. Robo s Jožkom navrhli dizajn prvých veží, Anička ich všetky poctivo testovala a naši kamaráti nám dávali spätnú väzbu. Niektorí chceli vežu s bezpečnostnými prvkami, iní zase úplne bez nich. A tak vznikol nápad vytvoriť naozaj variabilný produkt. Práve preto si dnes môžete vežu nakombinovať, ako len chcete. Je nám jasné, že každé dieťatko je iné, ale všetky sa radi hrajú. Preto sme postupne k veži pridali Activity Board a spolu s ňou rôzne druhy hračiek. Síce to chvíľu trvalo, ale podarilo sa nám vymyslieť jedinečný úchytný systém - pomocou špeciálne upravených magnetických kolíkov si zákazník môže vytvoriť aktivity stenu podľa vlastného výberu alebo hračky obmieňať podľa veku či nálady dieťaťa.

BOLI AJ NÁROČNÉ MOMENTY, KEĎ STE S TÝM CHCELI ”SEKNÚŤ”? PREDSA LEN PODNIKANIE NA SLOVENSKU NIE JE NAJĽAHŠIE. 

Boli aj náročnejšie obdobia, ale dôvod, pre ktorý by sme to chceli vzdať, zatiaľ nenastal, skôr nás motivujú pozitívne ohlasy zákazníkov.

KDE HĽADÁTE INŠPIRÁCIU? 

Našou inšpiráciou sú naše dve dcéry a vo veľkej miere naši zákazníci.

KTORÝ PRODUKT, JE PRE VÁS NAJVÄČŠOU SRDCOVKOU?

Asi nemáme úplne favorita. Veža je u zákazníkov najpopulárnejšia. V prvom rade je dobrým pomocníkom v kuchyni, je bezpečná, certifikovaná a je to aj dizajnový kúsok. Pridanou hodnotou je zadná variabilná aktivity stena. My sa snažíme ľudom ponúknuť steny s našim uchytným systémom, aby si jeho kúpou zabezpečili viacero možností využitia počas toho, ako ich dieťa rastie. Viacerými panelmi v detskej izbe viete vytvoriť unikátnu platformu, na ktorú postupne môžete pripínať najprv babätkovské hračky, neskôr aktivity pre predškolákov až naozaj rôzne riešenia pre staršie deti.

Neprehliadnite: Instagramový trend zo Slovenska: Gumičky z 90. rokov prebudia vo vás nostalgiu, skrývajú v sebe toto posolstvo

ČÍM JE VÁŠ NÁBYTOK A HRAČKY VÝNIMOČNÝ?
Sú výnimočné variabilitou, slobodou pri výbere vďaka nášmu unikátnemu “PETINKA” systému.

AKÉ SÚ VAŠE VÍZIE DO BUDUCNOSTI?

Radi by sme rozšírili terajšie využitie našich stien, tak, aby rástli s deťmi.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus