Presunúť na hlavný obsah

Vďaka malej dcére prišli Miriam a Ado na skvelý nápad: Tvoria minimalistický dizajn pre tých najmenších

Kariéra

Ak patríte medzi milovníčky minimalizmu, ručnej práce a nedáte dopustiť na slow fashion, objavili sme pra vás niečo naozaj unikátne. Detské vecičky, ktoré vás absolútne dostanú. Stojí za nimi sympatický manželský pár a všetko do čoho sa pustia, robia s absolútnym odhodlaním a láskou. Ich tvorba je skutočne čarovná!

KTO STOJÍ ZA "MALINKOU"?

Malinka je spojením vášne pre grafický dizajn a lásky k slovným hračkám a zmyslu pre detail. Založili sme ju my, Miriam a Ado. Tvoríme pár v súkromí aj v práci. Vďaka našej malej dcére Zoe sme prišli na nápad tvoriť minimalistický dizajn pre tých najmenších.

AKO MÁTE ROZDELENÉ ÚLOHY?

Úlohy si delíme podľa našich znalostí, schopností a času, ktorý máme k dispozícii. Keďže Ado je grafický dizajnér, na jeho plecia jednoznačne spadá vizuálna stránka. Taktiež zadáva objednávky do výroby. Miriam viac-menej zastrešuje celý projekt, rieši komunikáciu, logistiku, obchodnú stratégiu, prichádza s nápadmi a spolu s Adom sa ich snaží realizovať. Celkovo však vo všetkom spolupracujeme a každý krok spoločne prekonzultujeme.

NIE JE BIZNIS S RODINOU NÁROČNÝ, V RÁMCI VZŤAHOVÝCH VÄZIEB?

Ak sa navzájom dopĺňate, tak nie je. Samozrejme, dôležité je vnímať veci rovnako a o všetkom sa porozprávať.

Sledujte FEMINITY TV: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

AKO SI SPOMÍNATE NA SVOJE ZAČIATKY?

Naša značka je ešte mladá. Začali sme na nej pracovať začiatkom roku 2019 a náš internetový obchod sa nám podarilo spustiť až koncom leta. Zistili sme, že pretaviť víziu do reality nie je až také jednoduché. Každá prekážka, na ktorú sme narazili nás však posúvala vpred. Veľa sme sa museli naučiť o materiáloch, výrobnom procese a samozrejme aj o legislatíve. Chceme byť férový voči našich zákazníkom ako aj voči prírode, a používať organické a trvalo udržateľné materiály.

BOLI CHVÍLE, KEĎ STE TO CHCELI VZDAŤ?

Zatiaľ nie. Možno sa to zdá neuveriteľné, ale zatiaľ nás to baví. Ide prevažne o tvorivú prácu, ktorá nás naozaj napĺňa. A keď dostaneme pozitívnu väzbu od našich zákazníkov, radosť a chuť tvoriť je ešte o to väčšia.

ČO VŠETKO NÁJDEME V SÚČASNOSTI VO VAŠOM PORTFÓLIU?

Celé portfólio našich produktov je postavené na minimalistickom a vlastnom dizajne, ručnej potlači a čisto prírodných a trvalo udržateľnách materiáloch. Zatiaľ sme sa zamerali na dizajnovanie detských body a nástenných dekorácií do detskej izby v podobe plagátov a vlajok. Neskôr sme naše portfólio textilných produktov rozšírili o potlačenú detskú mikinu a nákupnú tašku. Všetky textilné výrobky sú vyrobené z najjemnejšej organickej bavlny.

ČO JE PRE VÁS NAJVÄČŠOU SRDCOVKOU?

Jednoznačne personalizované detské body a plagát. Oba produkty sú vyrábané na mieru, pretože obsahujú údaje o narodení bábätka. Ide o unikátne výrobky, vymýšlali a dizajnovali sme ich tak, aby každý kúsok bol jedinečný originál. Personalizované detské body je potlačené ručne. Personalizovaný plagát je doplnený o odtlačok nožičky bábätka. Ten nám môžu zákazníci zaslať naskenovaný a my ho vytlačíme na plagát, alebo si môžu odtlačok sami dodatočne doplniť.

ČÍM SÚ VAŠE VECIČKY VÝNIMOČNÉ?

Hlavný výtvarný prvok v našej tvorbe je písmo. Niekedy necháme vyznieť krásu jeho kriviek, inokedy ho doplníme jednoduchou ilustráciou. Naše produkty sú minimalistické a v prírodných farbách, čím sú ľahko kombinovateľné s inými kusmi oblečenia (v prípade detských body) alebo sú vhodnou dekoráciou do akejkoľvek detskej izby. Zakladáme si aj na kvalite použitých materiálov. Dôležitá je pre nás 100% organická bavlna, etická výroba, udržateľnosť. Bábätkám jednoznačne ulahodí aj dokonalá jemnosť našich bodyčiek. Držali ste ich už niekedy v ruke?

Neprehliadnite: Instagramový trend zo Slovenska: Gumičky z 90. rokov prebudia vo vás nostalgiu, skrývajú v sebe toto posolstvo

ČO VÁS PRI PRÁCI NAJVIAC INŠPIRUJE?

Naša dcéra Zoe. Zažívame s ňou rôzne situácie, ktoré pretavíme do dizajnu. Ďalšou inšpiráciou je samotná príroda, pretože deti a príroda idú ruka v ruke. Deti majú radi zvieratá a rastliny, radi objavujú jej krásu. A je tam akési vzájomné prepojenie.

ČO BY STE EŠTE CHCELI DOSIAHNUŤ?

Sme len na začiatku a máme ešte veľa pred sebou. Postupne by sme chceli rozšíriť naše portfólio textilných produktov pre staršie deti a pre mamičky. Tiež rozmýšľame nad spoluprácou s talentovanými ľuďmi, ktorí nás obklopujú.

AKÉ SÚ VAŠE VÍZIE DO BUDÚCNOSTI?

Budúcnosť si nechávame otvorenú a sústredíme sa najmä na menšie, krátkodobé ciele. Uvidíme ako sa veci vykryštalizujú a kam nás to zavedie. Určite by sme sa radi etablovali aj na zahraničnom trhu.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus