Presunúť na hlavný obsah

Nová značka e1972 prináša zmenu: Odev vám bude vyrobený až po objednávke a bude vám tak šitý priamo na mieru

Móda

Do módneho priemyslu vstupujú noví hráči v dôsledku udržateľnosti a jedným z nich je aj značka e1972. Systém konfekčných veľkostí sa snažia zmeniť, odev sa zadá do výroby, až keď si ho objednáte a budete ho tak mať šitý priamo na mieru vďaka jedinečnej aplikácii.

Elite World Group cez víkend predstavila na New York Fashion Weeku prvú ready to wear kolekciu značky e1972. Vychádza z potrieb modelov a modeliek a jej nosnou časťou je sústredenie sa na udržateľnosť módy.

Inšpirujte sa: Slovenky vyrábajú ekologické legíny: Aké boli ich začiatky a čo bolo na vlastnom biznise najťažšie?

Žiadna veľkosť nesedí všetkým

Kolekcia mala podtitul „Žiadna veľkosť nesedí všetkým.“ Prehliadka sa odohrala v sobotu v štvrti SoHo, ktorá je známa koncentráciou prestížnych butikov a luxusných reštaurácií. 
Inovatívnu kolekciu, ktorá mala celkom 62 lookov, odprezentovali modelky a modeli svetovej siete agentúr Elite, ako napríklad Adut Akech, Isabeli Fontana či Lindsey Wixson.

Inšpiráciou pre kolekciu sú modelky a modeli, pričom reflektuje ich potreby. Od bežného oblečenia na casting až po večerné šaty na červený koberec zdobené kryštálmi. 

Mohlo by vás zaujímať: Instagramový trend zo Slovenska: Gumičky z 90. rokov prebudia vo vás nostalgiu, skrývajú v sebe toto posolstvo

„Chcela som zmeniť veci, ktoré mi na móde vadia, a jednou z nich je systém konfekčných veľkostí,“ hovorí CEO Elite World, Julia Haart. Značka totiž bude fungovať na princípe udržateľnej výroby odevov, odev sa vyrobí až vo chvíli, keď si ho zákazník objedná. To bude môcť učiniť pomocou špeciálne vyvinutej aplikácie, ktorá bude vybavená tzv. body scanom k získaniu krajčírskych mier zákazníka. „Máme omnoho menšiu uhlíkovú stopu, pretože neplytváme materiálom. Materiály kupujeme až vo chvíli, keď máme objednávku,“ zmienila Julia Haart.

Prehliadku uzavrela svojím vystúpením známa americká speváčka Bebe Rexha. Niektoré z odprezentovaných modelov možno oblečú topmodelky na prestížny galavečer finále súťaže  Schwazkopf Elite Model Look Slovakia. Castingy na rok 2020 štartujú 17.4. 2020.

Celú kolekciu e1972 z New York Fashion Weeku si môžete pozrieť v našej GALÉRII.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus