Presunúť na hlavný obsah

Do kín dorazil česko-slovenský dokument V sieti: Otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete

Zábava

Dokumentárny počin česko-slovenskej produkcie sa teší pozitívnym ohlasom i napriek tomu, že rozoberá tému, ktorá sa u nás stále považuje za mierne tabu.

Čo sa deje za dverami detskej izby u vás doma? Myslíte si, že vaše 12-ročné deti na svojich počítačoch hrajú hry, či si píšu s kamarátmi? Ale čo ak robia niečo iné? Niečo, na čo ani nemyslíte, ale je to také reálne, že sa toho desíte? 

Práve nový dokumentárny film V sieti, ktorý má premiéru 5. marca, je skutočným a desivým záznamom toho, že vek nehrá v niektorých prípadoch žiadnu úlohu. Priam naopak. Chrániť svoje deti budete chcieť ešte viac. 

Neprehliadnite: Štýlové a chic: Tieto detské kaviarne si zamilujú nielen vaše ratolesti ale aj vy, majú totiž pridanú hodnotu

Spoločenské tabu

"Nenechajte si ujsť nový dokument, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Čo všetko sa môže stať počas 10 dní, v 3 izbách, s 3 herečkami, ktoré sa snaží uloviť 2458 sexuálnych predátorov?" takto uvádzajú do spoločnosti film jeho tvorcovia. Hlavné predstaviteľky zložené z mladých herečiek Terezy Těžkej, Anežky Pithartovej a Sabiny Dlouhej sa ujali náročnej úlohy. Ale aj vďaka nim sa teší snímka veľmi pozitívnym ohlasom od kritikov. 

Mohlo by vás zaujímať: Slovenské udržateľné značky, ktoré nás svojou filozofiou dostali: Vyskladajte si dokonalý kapsulový šatník

Ukážka: Film V sieti nenechá chladného nikoho

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FILMTOPIA (@filmtopia_sk),

Autori dokumentu Barbora Chalupová a Vít Klusák sa vrhi na ťažkú tému. Sexuálne obťažovanie na internete je, bohužiaľ, v spoločnosti veľké tabu. Ľudia sa jej vyhýbajú, no práve dnes, v dobe, keď žijeme viac na sociálnych sieťach je to niečo, o čom by sa malo rozprávať stále. Upozorňovať len nestačí, v tomto prípade treba konať. Struhujúca skutočná dráma troch "hrdiniek", ktorá sa samozrejme koná pod dozorom ochrancov, vás zoberie do sveta, ktorý zmení váš pohľad na všetko. 

Prečítajte si: Tri Netflix seriály, ktoré sú odrazom súčasnej doby a oplatí sa ich vidieť

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FILMTOPIA (@filmtopia_sk),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus