Presunúť na hlavný obsah

Túto jednu vec si osvojte, ak nechcete, aby váš vzťah zovšednel: My s manželom ju praktizujeme v spálni aj mimo nej

Partnerské vzťahy

Niekedy stačí vzťahu málo, aby bol opäť perfektný. Malé okorenenie mu dodá vždy nový rozmer a eufóriu, ktorá vás opäť stmelí.

Každý vzťah z času na čas potrebuje dodať iskru. Najmä ak ste spolu dlhšie. Pokiaľ nechcete skĺznuť do stereotypu, je veľmi dôležité, včas to podchytiť. 

Mohlo by vás zaujímať: Nevedela som sa zmieriť s tým, že ma odkopol kvôli druhej: Neverila by som, že budem schopná sa takto kvôli nemu ponížiť

Otvorili sme pandorinu skrinku

”Svoji sme presne šesť rokov. Spätne to hodnotím ako najlepších šesť rokov môjho života. Samozrejme, že sme mali aj náročnejšie okamihy vo vzťahu, prešli sme si malými aj väčšími krízami, dokonca aj neverou. Ale dokázali sme to ustáť. Hoci to v mnohých okamihoch tak nevyzeralo. Pochopila som však, že na to, aby sme boli obaja šťastní, musíme v manželstve dozrieť. Keď sme to obaja pochopili, mohli sme stavať na tom, aby sme vrátili chýbajúcu iskru tam, kde chýbala.”

Neprehliadnite: Na Vianoce som dostala darček od neznámeho adresáta: To, čo v ňom bolo, mi navždy zmenilo život

Ivana a Kamil si dlho neuvedomovali, že majú problém. Všetko ”otvorila” až Kamilova nevera. Keď sa to prevalilo a jeho žena to zistila, neurobila klasickú hysterickú scénu. Postavila sa k tomu s chladnou hlavou a aj napriek vyburcovaným emóciám, sa snažila nájsť dôvod toho, prečo sa to vlastne stalo. 

”Viete, ono na všetko treba dvoch. Aj na to, aby to medzi vami fungovalo a bolo pekné, no aj na to, aby ste dokázali to, čo budujete pokaziť. Presne toto som vďaka Kamilovej nevere pochopila. Zistila som, že dlhodobo v našom vzťahu pociťoval emocionálne prázdno - málo pozornosti, nežností, intimity a letmých dotykov na verejnosti, či obyčajné držanie za ruku. To všetko sa akosi prirodzene z manželstva časom vytráca, no málokto si to uvedomí a pripustí. Ruku na srdce, nie je to tak aj u vás doma?” 

Len takouto drobnosťou môžete vrátiť iskru do vzťahu

”My sme sa napríklad takmer prestali bozkávať. No odkedy došlo ku Kamilovej aférke, začali sme práve toto praktizovať na dennej báze. Bozkávame sa nielen veľmi intenzívne pri sexe, ale aj ráno po prebudení, pri odchode do práce, pokojne aj na detskom ihrisku. Bozk je naozaj prejavom lásky, oddanosti a endorfínov, ktoré jednoducho vzťah dvoch ľudí potrebuje nevyhnutne. Každý deň a bez výnimky. Len na to mnohokrát zabúdame. Nám sa odvtedy skutočne zlepšil vzťah, naše fungovanie a sme oveľa šťastnejší. A čo vy? Kedy ste sa s manželom naozaj vášnivo bozkávali naposledy?"

Čítajte tiež: Túžila som po vzrušujúcom živote: Obklopovala som sa týmto typom mužov, no nakoniec som na to doplatila

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus