Presunúť na hlavný obsah

Príťažlivá žena pozná svoju hodnotu: Až keď to pochopíte, môžete byť skutočne šťastná, ja som to roky ignorovala

Partnerské vzťahy

Áno, roky popierania a ignorácie vlastných potrieb sa na našom vzťahu podpísli. Aj keď na oko som pôsobila ako tá najlepšia manželka.

”Manželstvo je vždy o kompromisoch. A o tom, aby dvaja ľudia našli medzi sebou súlad. No nie vždy táto ideálna rovnica funguje. Ja som to žiaľ pochopila v hodine dvanástej,” začína svoje rozprávanie Tereza. 

Mohlo by vás zaujímať: Nevedela som sa zmieriť s tým, že ma odkopol kvôli druhej: Neverila by som, že budem schopná sa takto kvôli nemu ponížiť

Dokonalosť neprináša vždy pocit šťastia

Tereza bola prototyp ideálnej ženy. Dokonalej maželky. Starala sa o domácnosť, vyvárala, vypekala. Jej manžel mal dokonca počas týždňa vždy teplé raňajky do postele. Len aby bol spokojný a šťastný. Na večeru bývali na výber tri chody plus dezert. Áno, deti síce nemali, no ona sa išla doslova pretrhnúť, aby uspokojila potreby svojho muža. Navyše si pravidelne plnila manželské povinnosti, vymýšľa veci, aby ich sex nezovšednel.

Veľa s Tiborom cestovali, neustále mu chystala rôzne prekvapenie. A ako bonus k tomu všetkému, je táto žena naozaj nádherná. Plvavovláska, s perfektnou figúrou, chic štýlom a alabastrovou pleťou. Naozaj žena ako vystrihnutá z magazínu. Má to však svoje ”ALE”. Ako asi všetko, čo na prvý pohľad pôsobí perfektne. 

Čítajte tiež: Túžila som po vzrušujúcom živote: Obklopovala som sa týmto typom mužov, no nakoniec som na to doplatila

”Vždy som sa snažila o to, aby boli naplnené všetky potreby Tibora. No tie vlastné som totálne ignorovala. Vôbec som sa nepovažovala za príťažlivú, atraktívnu. Pripadala som ako sivá myška. Vo svojom vnútri som bola v neustálom strese a strehu. Bála som sa, aby ma Tibor neprestal milovať, aby si nenašiel inú, hoci som na to vlastne nemala dôvod. Z môjho života sa vytrácal esprit a ja som sa menila."

"Až keď som skončila na jednotke intenzívnej starostlivosti z vyčerpania, pochopila som veľa vecí. To, že práca, dokonalá domácosť, spokojný muž, nie sú stredobod vesmíru. Človek v prvom rade musí mať rád sám seba a prijať sa. Len vtedy môžeme byť skutočne šťastní. Začala som sa na seba pozerať inak. Uvedomovala som si svoju príťažlivosť a hodnotu. A verte, že od toho momentu sa mi žije oveľa lepšie a krajšie.”

Neprehliadnite: Na Vianoce som dostala darček od neznámeho adresáta: To, čo v ňom bolo, mi navždy zmenilo život