Presunúť na hlavný obsah

Takto vyzerajú ženy, ktoré rodia najmúdrejšie deti: Rozhodujúca je táto časť ich tela

Zdravie

Súvisí to s vývojom mozgu u dojčiat a najmä prvých šiestich mesiacov. Môže sa vám to zdať neuveriteľné, ale za všetkým stojí tuk.

Ženské krivky sa odpradávna spájali so symbolom plodnosti. Tuk v nich hral pritom značnú úlohu a aj keď je dnes kult krásy iný a honba za dokonalou postavou neobchádza ani nás, ten tuk je predsa len stále dôležitý.

Čítajte: Inteligenciu vraj dedíme po našich mamách: Muži majú v tomto vedľajšiu úlohu

Dolný tuk a jeho vplyv na vývoj mozgu dieťaťa

Zatiaľ čo horný tuk nie je považovaný za priaznivý, dolný tuk, ktorým sa myslí ten v oblasti zadku a stehien má priaznivý vplyv počas tehotenstva na vývoj mozgu budúceho potomka. 
William D. Lassek, autor knihy Prečo ženy potrebujú tuk v nej opisuje, že práve chemická látka známa ako kyselina DHA má významnú úlohu pri vyvíjaní mozgu dieťaťa. 
Nachádza sa v materskom mlieku a pre vývoj mozgu a nervovej sústavy je dôležitá najmä v prvom pol roku života dieťaťa. 

Tuk v oblasti zadku a stehien je pritom daný evolúciou a symbolizuje plodnosť. Počas tehotenstva sa u ženy hromadí v týchto oblastiach viac a ukrýva v sebe potrebné látky na zdravý vývin jedinca. Dokonca súvisí s tým, ako bude schopné dieťa učiť sa a vnímať nové podnety. V jednoduchosti povedané tuk má do značnej miery vplyv na inteligenciu vášho budúceho potomka. 

Neprehliadnite: Pre rok 2020 sú kľúčovou otázkou vzťahy: Tieto štyri znamenia zažijú rozchod či nástrahu milostného trojuholníka

Dôležitá je strava už počas tehotenstva

Už po treťom týždni od počatia sa začína formovať mozog budúceho potomka a preto je dôležité pristupovať k zdravému životnému štýlu zodpovedne. Ženy, ktoré sa stravovali lepšie a ich telo prijímalo dostatok zdravých tukov a bielkovín, mali múdrejšie deti ako tie, ktoré stravu neriešili a stravovali sa aj rýchlym občerstvením s absenciou omega-3 a omega-6 nenasýtených mastných kyselín. Mozog tvoria zo 60% tuky a 40% bielkoviny. Najdôležitejšia pre ženu v tomto období je kyselina listová.
Jedálniček, vďaka ktorému môžete podporiť zdravý vývoj mozgu dieťatka by mal preto obsahovať: orechy, tmavá listová zelenina, avokádo, rastlinné oleje, mäso, ryby a vajcia či semienkové maslá. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus