Presunúť na hlavný obsah

S partnerom sme mali dokonalý vzťah, no nikdy ho nezaujímala jedna podstatná vec: Pýta sa vás priateľ toto?

Partnerské vzťahy

Na prvý pohľad si všetci mysleli, že náš vzťah je priam dokonalý. A chvíľu som bola o tom presvedčená aj ja.

S priateľom Marekom sme boli od začiatku pre všetkých idylický pár. Od fyzických predností až po tie mentálne, všetko nám ladilo a na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sme si jednoducho súdení. Lenže nie je to len tom, že spolu vyzeráte dobre, že si rozumiete o po intelektuálnej stránke... Všetko toto môže pochovať jedna dôležitá vec, ktorá tiež dáva vzťahom moc - sex.

Ten náš bol od prvého momentu rozpačitý. Jasné, poviete si, že na začiatku niekto nečaká ohňostroje a výbuchy orgazmov. Musíte sa predsa spoznať, čo to o druhom zistiť, pozorovať jeho reakcie a na určité akcie... Takže, keď náš sex bol taký priemer, stále som to neriešila. Pretože som mala ružové okuliare a pretože som si myslela, že keď sa spoznáme bude sa to uberať úplne iným smerom. 

Mohlo by vás zaujímať: Prirodzenosť vs. umelosť: Čo muži dokážu na ženách akceptovať a čo im príde už prehnané?

Lenže na to, aby to mohlo fungovať v sexe, potrebujete dvoch. Nie že by sa priateľ nesnažil, ale jednoducho som občas mala pocit, že vlastne mu to je jedno, a čo je horšie, mala som pocit, že si myslí, že je to ok a dobré. Chlapi jednoducho nevedia čítať v ženách. A to je to najhoršie. Teda ešte horšie je to, že sa boja opýtať, na čokoľvek. Lebo by utrpelo ich ego. Lenže pokiaľ to nezačnete robiť, tak vám tie vzaťhy asi veľmi nevydržia. Aj pre ženy je sex dôležitý a dokážu si na základe neho vybudovať k mužovi intenzívnejší vzťah alebo naopak, ochladnúť. 

Neprehliadnite: Na začiatku vzťahu som zamlčala partnerovi jednu (ne)podstatnú vec: To, čo prišlo o 6 mesiacov, som nečakala

A to bol aj veľký problém môjho priateľa. Marek sa ma na nič nikdy neopýtal. Práve preto, lebo si myslel, že my ženy oceníme, ak muži na to prídu sami. Lenže, bohužiaľ, vy na to neprídete. Keď som asi po pol roku partnerovi naznačila, že sex mi nepríde ok a mohli by sme to skúsiť inak, najskôr sa na mňa smrteľne urazil. Po pár dňoch ho to ale prešlo a všetko sa vrátilo do normálnu. Bohužiaľ, aj ten náš sex. Čakala som, že ho to nakopne a bude sa viac zaujímať, bude teda chcieť niečo zmeniť. No márne. Čakala som dva mesiace až som jeden večer uprostred aktu vybuchla a povedala mu, že to, čo robí, nerobí dobre mne. Že je sebecký, že sa nezaujíma. Že sa ani raz za ten čas neunúval opýtať, čo sa mi páči, či sa mi to páči, či som spokojná... Jeho reakcia bola absurdná. Vraj čo hysterčím. Veď som doteraz nebola nespokojná, čo ma to pochytilo... Vedela som, že v tomto s ním nepohnem. On si myslel, že to vie najlepšie, že sa nemusí pýtať, že vie najlepšie, čo mám rada. Ale prerátal sa. Odišla som od neho. Áno, kvôli sexu. Ale nie kvôli sexu ako takému, ale preto, že odmietal brať do úvahy môj pohľad, moje potreby. A takého partnera rozhodne po boku mať nechcem.

Prečítajte si: S manželom sme sa vzali po 4-mesačnej známosti: Pre túto jednu vec som nemala pochybnosti, že by nám to nevyšlo

- Najčítanejšie -