Presunúť na hlavný obsah

Štyri potraviny, ktoré majú skvelé spaľovanie: V týchto kombináciách majú viditeľnejší úbytok na váhe

Chudnutie a diéty

Áno, niektoré potraviny dokážu s našim telom malé zázraky. Navyše si s nimi dokážete pomôcť aj ku krásnej figúre. Len treba zvoliť tie správne kombinácie. Ako na to, spýtali sme sa lekárky a odborníčky na výživu MUDr. Martiny Šinválovej.

Určité druhy potravín sú naozaj pre náš organizmus viac ako prospešné. Nielenže vás zasýtia, dodajú energiu, ale zároveň sa postarajú o to, aby váš metabolizmus pracoval lepšie a rýchlejšie. Ideálny model však je, ak ich aj viete správne kombinovať. Pozrite sa spolu s nami, o ktorých je reč a kedy sú ich účinky na figúru najefektívnejšie. 

Mohlo by vás zaujímať: Robila som 100 drepov denne celý mesiac, no žiadny efekt to neprinieslo: Urobila som jednu zásadnú chybu

1. Zelený čaj a štipka kurkumy

"Všetci vieme, že kofeín obsiahnutý v zelenom čaji, poháňa náš metabolizmus. No zabúdame na to, že špeciálna látka nazývaná EGCG stimuluje mozog a nervový systém a núti organizmus pracovať. To v praxi znamená, že dokážeme spaľovať kalórie oveľa rýchlejšie a chudnúť. Pitie štyroch šálok zeleného čaju denne, vám môže pomôcť schudnúť aj tri kilá počas osem týždňov. Dôvodom je to, že EGCG, zlúčenina, urýchľuje látkovú výmenu," vysvetľuje lekárka. Navyše ešte efektívnejšie je, ak do šálky tohto čaju dáte trošku chilli. Kapsaicín, totiž celý systém spaľovania ešte urýchli. 

2. Špenát a olivový olej

Špenát obsahuje skutočne málo kalórií, veľa železa, vlákniny a betakaroténu, ktoré sa podieľajú na znižovaní hladiny cholesterolu v krvi. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov a vlákniny má alkalizujúci účinok na organizmus a pomáha pritom spaľovať tuk."

Keď si ho doprajete aj s olivovým olejom, opäť celý proces spaľovania podporíte a výsledky sa dostavia o niečo skôr. "Ideálne je robiť si takýto šalát s nejakým ľahším syrom, typu mozzarella na večeru."

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

3. Vlašské orechy a makový olej

"Pokiaľ chcete schudnúť a máte problém sa v jedle krotiť, odporúčam vám dať si za hrsť vlašských orechov pred hlavným jedlom. Postarajú sa o to, aby ste zjedli menšiu porciu. No zároveň dodajú organizmu potrebnú dávku vlákniny, vitamínu E a omega-3 mastné kyseliny," vysvetľuje lekárka. Ak siahnete aj po lyžičke makového oleja, je viac ako isté, že eliminujeete prísun hlavného jedla na minimum. 

4. Grapefruit a ovsené vločky

Grapefruit je z dlhodobého hľadiska považovaný za potravinu, podporujúcu chudnutie. Zložky v tomto v ovocí, zrýchľujú metabolizmus a znižujú prirodzeným spôsobom, chuť do jedla. Skvelé je, ak si ho  dáte ráno, napríklad s vločkami. Tie totiž zároveň zlepšujú činnosť tráviaceho systému. Tak čo, idete meniť svoje stravovacie návyky? 

Pridáte tieto potraviny do svojho jedálnička?

spolu hlasovalo 1357 ľudí

Nie
196

- Najčítanejšie -