Presunúť na hlavný obsah

Počuli ste o opaľovacom pravidle 7 lyžičiek? Ak nie, skúste sa ním riadiť

Krása

Pravidlo siedmich lyžičiek je veľmi jednoduché a pre mnohých už aj celkom zaužívané.

Bronzová pokožka je poznávacím znamením letných mesiacov a mnoho žien po nej túži už od začiatku sezóny. A veď prečo aj nie. Pôsobí krásne, exoticky, zdravo a môžu vďaka nej vyniknúť vaše krivky mnohokrát ešte viac. Prečo si teda nedopriať dokonalú hnedú pokožku? A aj bez toho, aby ste niekam hodiny cestovali, si môžete vypestovať bronzový vzhľad, ktorý vám budú ostatní závidieť.

Neprehliadnite: Starostlivosť o pleť v lete dá zabrať: Dermatologička radí, ako by ste mali pristupovať k aknóznej, suchej a citlivej pleti

Dôležité je však vedieť sa správne opaľovať, resp. používať správne opaľovacie pomôcky. Aj malé dieťa už vie, že opaľovanie bez správneho krému jednoducho nie je dobrý nápad. A pri ňom by ste mali myslieť (predovšetkým) na správnu veľkosť ochrany, no tiež dávku, ktorú si na seba nanesiete. A to je často kameň úrazu, pretože ho ženy používajú buď príliš málo a teda sa často spália, alebo naopak príliš veľa a sú nešťastné, že sa neopálili. A to natoľko, že pri ďalšom slnení si radšej na seba nič nedajú, čo opäť nie je dobrá voľba. 

Mohlo by vás zaujímať: Samoopaľovacie krémy sú opäť hitom: Pri ich aplikovaní by ste sa mali držať zopár pravidiel

7 lyžičiek

Existuje však jednoduchý trik, vďaka ktorému si viete odkontrolovať dávku, ktorá je dostatočná na vašu ochranu, no tiež na to, aby malo opaľovanie efekt. 7 čajových lyžičiek. Presne toľko nám stačí na každé opaľovanie. Zo začiatku letnej sezóny by bolo teda najideálnejšie, aby ste jednoducho mali so sebou čajovú lyžičku a dávku si presne odmerali. Po pár dňoch budete môcť lyžičku odhodiť, presne budete vedieť, koľko krému máte používať. 

Možno je to pracné a zbytočne komplikované, hrať sa niekde vonku s lyžičkou, no je tiež dôležité si uvedomiť, že všetko má svoje opodstatnenie, rovnako aj opaľovacie krémy. Takže ich používanie je nevyhnutné. Tvrdenie, že čím vyšší faktor použijete, tým menej sa opálite, nie je pravdivé, rovnako tak ako to, že keď pôjdete na slniečko na 20 minút bez ochrany, nič sa vám nestane.... Všetko záleží od fototypu pokožky. Opálite sa rovnako, len zdravšie. Takže správna dávka, správny UV faktor a vaše opálenie bude ideálne. 

Prečítajte: Vitamín D dôležitý pre krásu a pigmentáciu pleti: Najviac ho získate v tomto čase

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus