Presunúť na hlavný obsah

Vydrepujte si konečne krásny zadok: Toto sú najčastejšie chyby, ktorých sa podľa trénera dopúšťame

Fitness

Azda každá z nás túži po peknom zadku. Občas sa však k nemu nevieme dopracovať aj napriek tomu, že intenzívne cvičíme. Odhalili sme, čo je za tým.

"Väčšina žien, ktorá ku mne chodí, túži po dvoch veciach - plochom bruchu a peknom guľatom zadku. Práve pri tom druhom spomínanom je nespokojná takmer každá. Tieto ženy sa trápia diétami, sú zhrozené z celulitídy, alebo frustrovené tým, že napriek tomu, že cvičia, je ich zadok "príliš plochý" alebo "príliš veľký," hovorí fitness tréner Martin Guľa. A je to len preto, že sa dopúšťajú pri cvičení "školáckych" chýb." Pozrite sa, ktoré z nich patria medzi najčastejšie. 

Mohlo by vás zaujímať: Dva cviky, ktorými dosiahnete ideálnu hrúbku stehien: Mužom sa páči tento pomer, ale ženy chcú vždy niečo iné

Nesprávny postoj 

Absolútne najlepším cvikom na zadok, pri ktorom sa spaľuje najviac kalórií, sú práve drepy. Tie dokážu zdvihnúť, spevniť a posilniť zadok perfektne, v priebehu pár týždňov. "Avšak to, čo je pri nich kľúčové, je správny postoj. Potom stačí, ak sa dostanete do polohy, v ktorej si sadáte na pomyselnú stoličku a vrátite sa späť do stoja. Tým dokonale precvičíte sedacie svaly a dosiahnete želaný efekt." Urobte vždy aspoň 25 drepov v dvoch sériách, ideálne ráno aj večer.

Prečítajte si: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Stabilita

Okrem klasických drepov, je podľa trénera dobré, v rámci tréningu pridať aj bulharské. Tie sú jedinečné tým, že na ne nepotrebujete žiadne stroje či príslušenstvo. Jediné, čo musíte mať po ruke, je vyvýšená plocha, na ktorú si položíte nohu. V tejto pozícii máte zapojený aj stred brucha a okolité svaly, ktoré počas vykonávania drepu neustále pracujú. Tým, že ich namáhate, dokážete spáliť viac tuku, čo ako druhotný efekt, prospieva navyše k formovaniu brucha.

"Opäť aj tu je však veľmi dôležitý správny postoj a stabilita. Nezabúdajte pri každom jednom drepe, dve - tri sekundy zotrvať v pozícii až potom sa vrátiť do stoja. V tomto robí veľa žien chybu, že to nedodrživa. Ak to nerobíte, cvičenie nesplní účel, ktorý chcete. Tiež je podstatné správne dýchanie."

Zabudnite na rutinu

"Pri formovaní pekného zadku platí, že rôznorodosť cvikov je nevyhnutná. Zabudnite na jednotvárnosť, či rutinu. Striedajte cviky, zapojte kardio a snažte sa variovať. Cvikmi, ako sú drepy, výpady, bulharské drepy či americký mŕtvy ťah, určite nič nepokazíte."

Ideálne cviky na zadok:

  • klasické drepy
  • bulharské drepy
  • mŕtve ťahy
  • hyperextenzie
  • výpady

- Najčítanejšie -