Presunúť na hlavný obsah

Dokonalá pleť za 7 dní: Ak si osvojíte túto beauty rutinu, môžete ju mať aj vy

Krása

Krásna pleť je niečo, čo chceme každá. Predsa len je to niečo, čo si na nás každý okamžite všimne. My sme zistili beauty rutinu, ktorá vám pomôže k alabastrovej pokožke v priebehu týždňa.

Krásna a zdravá pleť je snom každej ženy. A neznamená to, že musíte míňať len na drahé procedúry, aby ste sa zbavili nečistôt, jemných vrások, červených žiliek, rozšírených pórov, či problémov s akné. Stačí, ak budete dodržiavať jednoduché pravidlá a osvojíte si beauty rutinu, ktorá vám pomôže dopracovať sa k vysnívanej alabastrovej pokožke. A to už za sedem dní.

7-dňová beauty rutina, ktorá vám zabezpečí alabastrovú pleť

Najdôležitejším krokom, k zdravej a krásnej pleti je jej hydratácia zvnútra. Začnite každý deň dvomi pohármi čistej vody. Po hodine sa napite znova. V podstate to znamená, že by ste každú hodinu mali dodať telu, dva deci vody.

Zbaví vás to škodlivých látok, toxínov a začne sa vám prečisťovať organizmus. Veľmi dôležité však je počas daných siedmych dní piť len vodu. Vynechajte sýtené, ochutené nápoje, alkohol, kávu a dokonca aj čaje.   

Neprehliadnite: VIDEO: Fullbody home workout, vďaka ktorému sa do leta dostanete do formy: Stačí vám 30 minút denne         

Každé ráno a večer svoju pleť opláchnite čistou vodou a použite vhodnú pleťovú vodu. Následne si urobte domáci kávový peeling. Naneste krémy, ktoré sú určené pre váš typ pokožky. Ideálne je, ak sa počas týchto siedmych dní nebudete líčiť. Ide o to, pokožku, čo najviac hydratovať. No rovnako ako zvútra, tak aj zvonka. Krémy by ste si mali počas dňa naniesť aspoň štyrikrát. Dostatočnou hydratáciou,  dokážete totiž v značnej miere eliminovať vznik nových vrások a tie, čo máte, zmenšiť. 

"Kľúčová je večerná starostlivosť, ktorú mnoho žien podceňuje. Je dokázané, že pokožka absorbuje o viac ako 70% lepšie pred spaním. Toto je aj úplne ideálny čas na regeneráciu. Dva až trikrát počas týždňa, si doprajte masku, pred aplikáciou nočného krému. A vždy pred spaním si spravte aj masáž tváre. Zvyšuje prietok krvi, pomáha uvoľňovať svaly, spevňuje a je skvelá aj pri opuchoch. Po masáži si dajte na tvár horúci uterák. Takýmto štýlom sa môžete jemne zbaviť nečistôt a odumretej kože. Večernú starostlivosť zakončite aj sérom," vysvetľuje dermatologička MUDr. Elena Neštická. 

Prečítajte si: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Pravidlá, ktorých sa týždeň musíte držať

  • dostatočná hydratácia (vylúčte v rámci nápojov úplne všetko okrem vody)
  • zabudnite na líčenie
  • dvakrát do týždňa si urobte kávový peeling
  • dvakrát až trikrát do týždňa si naneste masku
  • každý večer si spravte tvárovú masáž
  • okrem nočného krému, používajte večer aj sérum
Uvidíte, že ak to dodržíte, zanesené póry, čierne bodky, alebo vyrážky sa pre vás stanú minulosťou. A naozaj vám na to stačí sedem dní. Máme to vyskúšané.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus